Mariánské Lázně i karlovarská Slavia odcházely ze hřiště s porážkou a jediným týmem, který dosáhl na bodovou radost, tak byla Březová, která slavila pátou domácí výhru.

DOMA, PĚT VÝHER

Březová pokračuje ve svém domácím vítězném tažení. Svěřenci Petra Peterka nastoupili v sobotu dopoledne na svém trávníků popáté, a popáté brali všechny tři body. Tentokrát si Olympie vyšlápla na druhý Rakovník.
Domácí šli opět bleskově do vedení, hned po rozehrávce, v 9. vteřině hry, nasměřoval míč do rakovnické sítě zkušený David Vaněček.

Další minuty přinesly podobný obraz. „Bylo to dost vyrovnané, soupeř byl kvalitní, těžil z dlouhých nakopávaných balonů, kde se jeho útočníci snažili sklepávat míče pro nabíhající hráče a zakončovat. To jsme dokázali pokrýt, vyrovnali jsme se s tím, pochvaloval si březovský kouč.

Olympie se i za deštivého počasí pokoušela na mokrém terénu předvádět kombinační hru, té výrazně prospěl návrat Tomáše Bereczkého do sestavy. „Minuty které odehrál byli pro tým přínosem,“ potvrdil Peterka.

Zvláště v závěru prvního poločasu domácí „přikovali“ hosty před jejich brankou a několikrát se mohli chytat za hlavu když v malém vápně nedokázali míč umístit mezi tři tyče, dvakrát pomohlo Rakovníku břevno.

Po přestávce se hosté snažili zvýšit tempo, domácí ale hráli nadále aktivně a v 60. minutě zvýšil po centru z levé strany na 2:0 Kašpar. Hosté dokázali v 80. minutě vstřelit kontaktní gól. „Snažili jsme se tvořit hru, hosté využili dlouhý nákop ke kontaktní brance, potom otevřeli hru, vytáhli své hráče, ale dokázali jsme to eliminovat, jejich tlak odvracet a udržet vítězství,“ oddechl si Petr Peterka.

MIZERNÁ KONCOVKA

Hodně smutku zavládlo po utkání se Sedlčany v Mariánských Lázních, kde tamní Viktorie prohrála 1:2.
„První poločas byl z naší strany velmi dobrý, když jsme hráli, to co jsme chtěli. Včas jsme byli u míče, kombinovali, napadali soupeře a k ničemu ho nepustili,“ ohlížel se za prvním poločasem mariánskolázeňský trenér Stanislav Purkart. Co bylo naplat jeho fotbalové družině, že byla lepším týmem, když ji opět zradila koncovka. „Vytvořili jsme si čtyři šance, které se prostě musí proměnit. Sice jsme šli do vedení, ale když jsme čtyřikrát sami na malém vápně, musíme to proměnit, mohli jsme klidně vést 4:0, ale bohužel,“ zlobil se na mizernou koncovku trenér. Co se nepovedlo jeho týmu, povedlo se na straně druhé, a to během pěti minut. „Kdybychom v prvním dějství zúročili naše šance, mohli jsme vyhrát, ale bohužel po změně stran jsme hráli pravý opak a soupeř nás za to dvěma brankami potrestal. Soupeři sjme dali prostor a navíc inkasovali po našich chybách. Sice nám zbývalo dvacet minut, ale nedokázali jsme si vypracovat vyloženou šanci,“ zklamaně popisoval Purkart.

JEDNA CHYBA, PROHRA

Na body o víkendu nedosáhla ani karlovarská Slavia, která se představila na půdě silného Hořovicka. Tam nakonec musela skousnout těsnou prohru 0:1. „Do utkání jsme vstoupili dobře, již ve 2. minutě šel sám Psohlavec na branku domácích, ale neuspěl. V 15. minutě měli stejnou šanci domácí, ale skvělý Chára šanci zneškodnil. Poté byl zbytek první půle víceméně vyrovnaný,“ popisoval dění na půdě Hořovicka karlovarský trenér Karel Tichota. Po změně stran však přišla na pořad jedna chyba Varáků, které nakonec rozhodla o vítězi duelu. „I ve druhém poločase jsme měli hned v úvodu šanci Psohlavcem, ale pět bez gólového efektu. Pak přišla na pořad individuální hrubá chyba Skaly, což domácí využili ke vstřelení branky, což rozhodlo o osudu utkání. Pak domácí ještě nastřelili břevno,“ hodně se zlobil po prohraném utkání Tichota.

Statistiky utkání

Mariánské Lázně – Sedlčany 1:2 (1:0). Branky: 37. Holub Petr – 64. Brotánek Lukáš, 69. Dvořák Michael. Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 2:3. Diváci: 180.

FC Viktoria M. Lázně: Šmejkal – Kafka, Denk, Kravar, Lukáš – Kavalír (86. Maule), Drahorád, Forman (78. Šilhán), Lattisch (60. Labai) – Holub (72. Kabelák), Sadílek. Trenér: Stanislav Purkart.

Hořovicko – FC Slavia K. Vary 1:0 (0:0). Branka: 46. Nademlejnský Martin. Rozhodčí: Matyš. ŽK: 3:2. Diváci: 180.
FC Slavia K. Vary: Chára – Kořistka (78. Novotný), Pěkný, Vondráček, Skala (62. Samek) – Hudec (86. Királyi), Staněk, Vokáč, Kalina – Geňo, Psohlavec. Trenér: Karel Tichota.

Olympie Březová – Rakovník 2:1 (1:0). Branky: 1. Vaněček David, 60. Kašpar Jan – 80. Severin Jan. Rozhodčí: Košan – Kříž, Paták, DFA Urban. ŽK: 1:2. Diváci: 180.

FK Olympie Březová: Štrunc – D. Peterka, Veselovský, Šaloun, Elijáš – P. Peterka (78. Kursa), Berezcký (64. Šellong), Kašpar, Krlička – Martinec (88. Motl), Vaněček. Trenér: Petr Peterka starší.