A nebylo divu. Na pořadu tu bylo po hodně dlouhé době okresní derby, které se neslo v divizním duchu. Kdo na měření sil ostříleného 1.FC Karlovy Vary a nováčka FK Ostrov zavítal, určitě nelitoval. Parádní atmosféra, skvělá návštěva, která čítala bezmála 500 fanoušků, hromada gólů.

Do utkání naskočil o poznání lépe, tedy gólově, favorit duelu a lídr divizní tabulky 1.FC Karlovy Vary, když již v 5. minutě nachytal na švestkách hostujícího brankáře Süttä Jan Staněk. Jenže nováček kousal a bojoval.

V 11. minutě bylo srovnáno, to uklidil balon do branky varského výběru precizní střelou z přímého kopu z hranice šestnáctky ostrovský Jan Liška.
A Ostrov na tom mohl být lépe, to když upaloval Novotný sám na brankáře Strnada, ale ten mu gólovou radost parádním zákrokem překazil.

Naopak více na míči poté byli Karlovaráci, kteří šli ve 25. minutě také do vedení, když kapitán 1.FC Marián Geňo potrestal ze značky pokutového kopu zcela zbytečný faul na Martina Psohlavce. A to byl asi zlomový moment utkání.

Od té doby totiž Varáci soupeři z Ostrova řádně zatápěli. Navíc přidali třetí branku, o kterou se opět zasloužil střelecky disponovaný útočník Marián Geňo, který tím nasměroval svůj tým k sedmé domácí výhře v řadě za sebou.

Ostrov sice sympaticky bojoval, ale vyplodil pouze sice nebezpečnou střelu Jana Tolara, ale to bylo vše. Po změně stran se úvod nesl v duchu nepřesností.
Zpět na fotbalovou vlnu se týmy vydaly v 56. minutě, když 1.FC přidalo čtvrtou branku, jmenovitě Josef Hudec, který pronikl do šestnáctky hostí a míč doslova propálil do ostrovské svatyně.

A pro Ostrov bylo ještě hůře. Uběhly totiž pouhé tři minuty a opět se měnil ukazatel skóre, to Királyi vybídl parádní příhrou Geňa a ten se dlouho pobízet nenechal, když potřetí v utkání zasunul míč za záda ostrovského gólmana.

Druhé branky se však dočkali i hosté, když přesně zamířil mezi tři tyče střídající Michal Kobera. Definitivní tečku udělal za okresním derby v 90. minutě střídající mladíček Ondřej Šupík, který tak zařídil svému týmu udržení domácí neporazitelnosti. Naopak nováček z Ostrova musel skousnout již sedmou prohru v podzimní části divizní soutěže, i když tato patřila, dá se říci, do kolonky očekávaných.

 1.FC Karlovy Vary – FK Ostrov 6:2 (3:1). Branky: 5. Staněk Jan, 25. , 30. a 59. Geňo Marian (1 PK), 56. Hudec Josef, 90. Šupík Ondřej – 12. Liška Jan, 74. Kobera Michal. Rozhodčí: Hányš – Nehasil, Jati. ŽK: 2:3. Diváci: 470.
1.FC Karlovy Vary: Strnad – Dřížďal, Ivasko, Pěkný, Mestl – Hudec (87. Šupík), Staněk, Maňák (90. Bartoš), Királyi (83. Němec) – Geňo, Psohlavec. Trenér: Karel Tichota.
FK Ostrov: Süttö – Tomáň, Nerad, Glanc, Liška(83. Horvát) – Vrba (63. Kobera), Matoušek, Horváth (63. Pachta), Rašman (83. Klaus)– Novotný, Tolar (83. Diviš). Trenér: Ivan Filip.

Mariánské Lázně přestřílely Malše Roudné a dosáhly na pátou podzimní výhru

Paráda. Mariánské Lázně zvládly v divizní soutěži další těžký úkol. V domácím prostředí před zraky dvou stovek fanoušků pokořily v souboji tabulkových sousedů Malše Roudné 4:2, a na konto si tak připsaly pátou podzimní výhru. Úvod zápasu však domácím fotbalistům nevyšel podle jejich představ. Kdo se o víkendu o trochu opozdil a dorazil na stadion mariánskolázeňské Viktorky se zpožděním, přišel totiž o úvodní gól, ten zaznamenal již ve 3. minutě hostující Patrik Kössl. Vyrovnání pak přinesla 22. minuta, kdy se do statistik zapsal Francisc Labai.

Pro barvy Viktorky však bylo ještě lépe, když ve 36. minutě poslal poprvé do vedení výběr z Chebska Tomáš Šilhán. Po změně stran přidala Viktorka třetí gól, o který se zasloužil v 56. minutě Patrik Kavalír, a pomalu a jistě tak putovala pro tříbodový zisk. Jenže i hosté chtěli body, a navíc je v 73. minutě navrátil zpět do hry kontaktní brankou ze značky pokutového kopu Jakub Píša. Definitivu výsledku však dal v podobě své druhé branky a čtvrté celkově domácí Francisc Labai, který tak udělal vítěznou tečku za utkáním.

FC Viktoria M. Lázně – TJ Malše Roudné 4:2  (2:1). Branky: 22. a 86. Labai Francisc, 36. Šilhán Tomáš, 56. Kavalír Patrik – 3. Kössl Patrik, 73. Píša Jakub (PK). Rozhodčí: Duda – Paták, Šlapák. ŽK: 0:3. Diváci: 200.

FC Viktoria Mariánské Lázně: Šmejkal – Šácha, Lukáš, Kravar, Kavalír (88. Novák) – Sadílek, Drahorád, Labai (89. Dubský), Šilhán (79. Šaliga) – Jakubík, Denk. Trenér: Stanislav Purkart.
TJ Malše Roudné: Konečný – Turek, Vogl (62. Štěpánek), Vávra, Kössl – Píša, Tušer, Bartoš (46. Samek), Růžička – Průcha, Martykán. Trenér: Libor Šolc.