Karlovarští Buldoci poměří síly s Doubravkou

Po čtyřbrankové porážce na hřišti Tachova nastoupí karlovarští Buldoci ve fotbalové divizi doma proti Doubravce. Utkání 17. kola se hraje v sobotu ve 14 hodin na stadionu s umělou trávou v Drahovicích. „Utkání v Tachově jsme nezvládli, i když jsme začali dobře. Doufám, že si z toho hráči vzali ponaučení a že podají lepší výkon po celých devadesát minut a připíšeme si první jarní body," popisuje trenér Karel Tichota cíle před sobotním zápasem.

V týmu ale bude chybět několik hráčů. Zdravotní problémy mají mimo jiných Geňo a Ivasko. „Těch kluků je více, ale nějak si s tím musíme poradit. Jsme farma Baníku Sokolov a jelikož hrají dopoledne doma, tak doufám, že nám pár kluků na výpomoc pošlou," přidává Tichota.

Složení týmu Doubravky je podobné tomu karlovarskému. „Mají ve svém středu dva tři zkušené hráče doplněné o mladíky z dorostu Viktorie. My jsme na tom podobně s tím rozdílem, že využíváme hráče Baníku. Osobně očekávám vyrovnané utkání, které nakonec rozhodneme ve svůj prospěch. Potřebujeme tři body, tak abychom odskočili na soupeře pod námi," dodává.

Hvězda vyzve Zličín ve Františkových Lázních

etradičně na umělé trávě na stadionu ve Fr. Lázních odehraje své první ´domácí´ utkání jara Hvězda Cheb. Také Chebští se potýkají se záchranářskými pracemi, a tak zítřejší duel se Zličínem, který se hraje v 10.15 hodin, bude pro Chebské hodně stěžejní a důležitý. V minulém kole Chebští inkasovali ´bůra´ na hřišti pražské Aritmy a na toto utkání musí rychle zapomenout.

„S kluky jsem už mluvil, doporučil jsem jim, aby zhlédli nepovedené utkání na internetu a podívali se, kde se staly největší chyby," řekl Jiří Vaňura, trenér Hvězdy Cheb, který vidí v zítřejším střetnutí jasný cíl – zvítězit. „Jsme v situaci, kdy nám bod příliš neřeší, potřebujeme zvítězit, zvlášť nad Zličínem, který je dva body před námi. Navíc nás čeká další týden derby v Mariánských Lázních, kde potřebujeme také bodovat. Takže maximální zisk z těchto dvou utkání je pro nás velmi důležitý v boji o záchranu v soutěži," je si vědom kouč, který už bude mít k dispozici i Tomáše Rolníka.

„Sestava bude z devadesáti procent stejná jako v předchozím střetnutí," připomněl trenér Vaňura, který si nemyslí, že by umělý povrch nějak zvlášť rozhodoval v něčí prospěch.

Viktoria podruhé venku, hraje v Rokycanech

Úvod jara fotbalistům Viktorie Mariánské Lázně příliš nevyšel. Ze hřiště Hořovicka si v prvním jarním kole přivezli nadílku v podobě porážky 1:4, a tak cesta za záchranou v divizní soutěži nezačala nejlépe. Zítra od 14.30 hodin nastoupí Mariánskolázeňští na stadionu v Rokycanech s cílem pokusit se o zisk alespoň jednoho bodu. Budou to mít však hodně těžké. Rokycanští přivezli tři body ze Zličína za výhru 4:2.

„Musíme zapomenout na čtyřgólový příděl z Hořovicka a soustředit se na další utkání v Rokycanech, kam určitě nejedeme s poraženeckou náladou. Pokusíme se překvapit. Rokycanští vyhráli na Zličíně, mohou být uspokojeni a třeba nás podcení. Věřím tomu, že pokud podáme podobný výkon jako v půlhodině ve druhém poločase na Hořovicku, mohli bychom pomýšlet na úspěch. To ovšem nesmíme inkasovat už ve čtvrté minutě utkání, to se pak jen těžko hraje," míní Michal Drahorád, kouč mariánskolázeňské Viktorie, který zatím netuší, zda bude odjíždět k zápasu s kompletním kádrem. „To se uvidí až na pátečním tréninku. Z Rokycan bych odjížděl spokojený alespoň s bodíkem," prozradil trenér předposledního celku soutěže.