Ano, přesně tak. Lídr tabulky, karlovarské 1.FC, zamíří v sobotním dopoledni, přesněji v 10.15 hodin, na horkou půdu pražského Motorletu, kde bude plnit roli favorita. „Motorlet má nejlepší mužstvo v soutěži,“ hlásí z tábora karlovarského 1.FC Karel Tichota. A ví, o čem mluví. Motorlet opět během přestávky posílil a i přes domácí prohry s Aritmou či Admirou i nadále patří k horkým kandidátům na postup. „Motorletu se opět povedlo velmi dobře posílit tým, ať už o zkušeného Rajnocha či reprezentační mladíky Sodomu a Lukiče,“ poukazoval Tichota. Varáci tomu přizpůsobí i sestavu.

„Po zranění by se měl vrátit Krlička a určitě uděláme jednu dvě změny, ale pouze k vzhledem k soupeři,“ má jasno kouč. Karlovarský výběr však určitě nejede do hlavního města s poraženeckou náladou. „Bude to těžký zápas, ale budeme rádi za jakýkoliv bodový zisk,“ dodal Tichota. Šest bodů pak bude v sázce v sobotní den od 14.00 hodin v Ostrově, tam totiž dorazí Český Krumlov, tedy soused v tabulce, který ztrácí na tým z Krušných hor čtyři body.

„Víme, o co jde, proto dáme do utkání vše, a navíc chceme v domácím prostředí uspět, abychom se soupeři opět vzdálili na rozdíl sedmi bodů,“ vysvětloval ostrovský trenér Ivan Filip. Jako poslední pak naskočí do třináctého kola mariánskolázeňská Viktoria, která zažívá v posledních vystoupeních bodové hody. V pozici favorita se představí svěřenci trenéra Stanislava Purkarta v neděli od 14.00 hodin na půdě poslední Sušice, která ještě nezískala ani bod.