Poslední fotbalovou soutěží, která se ještě v Karlovarském kraji hraje, je divize. Všechny tři zástupce z lázeňského trojúhelníku čeká na podzim poslední duel a v domácím prostředí se představí jen svěřenci trenéra Ivana Filipa, tedy FK Ostrov. Ti od 13:30 hostí v sobotu tým Malše Roudné.

Motorlet – Viktoria Mariánské Lázně
Kolo bude rozehráno z pohledu krajských celků už dopoledne. Viktoria Mariánské Lázně se pokusí o malý zázrak, když se od 10:15 hodin pokusí obrat o body pražský Motorlet. „Čeká nás určitě velmi kvalitní soupeř. My bychom rádi navázali na minulá úspěšná utkání a chtěli bychom přivézt nějaký ten bodík. V té úspěšné sérii jsme si vybrali jeden ne zcela stoprocentní výkon v minulém kole doma v derby s Ostrovem. Přesto si myslím, že kluci mají dobrou formu a také na Motorletu se ukáže, že naše pětizápasová série vítězství nebyla náhoda,“ míní Standa Purkart, kouč Viktorie.

Ostrov – Malše Roudné 
Náročnou fotbalovou šichtu před sebou mají hráči Ostrova ve svém závěrečném podzimním vystoupení. Ostrováci nedosáhli v posledních třech kolech ani jednou na bodovou radost. „Dali jsme si za cíl uhrát šest bodů z posledních čtyř kol. Co by bylo navíc, bylo by pro nás jen plus, ale bohužel jsme ani v jednom utkání na body nedosáhli. Nejvíce nás mrzí prohra s Českým Krumlovem, kde jsme měli naplno bodovat. Tato ztráta pořád bolí,“ má jasno ostrovský Ivan Filip. Na závěr soutěže dorazí pod vrcholky Krušných hor Malše Roudné, které okupuje horní polovinu divizní tabulky. „Soupeř má ve svém středu exligistu Otepku, což je hodně velká zkušenost. Navíc se soupeři daří, o to těžší zápas nás čeká,“ je si vědom Filip. Navíc jeho výběr bude postrádat hned trio ze základní sestavy. „K dipozici nebude vykartovaný Nerad, dále budou chybět Glanc a Matoušek, což pro nás bude citelné oslabení. Na druhou stranu však máme široký kádr, tak uvidíme, jak si s tím hráči poradí,“ poukazoval Filip. Oproti jiným zápasům by se měl duel odehrát na přírodní trávě. „Ta je ve skvělém stavu, takže není důvod přejít na umělku, takže pokud se nestane nic neočekávaného, bude se hrát na trávě,“ vysvětluje ostrovský trenér. Duel by se měl odehrát na přírodní trávě. „Máme před sebou poslední podzimní díl, do kterého půjdeme skromnější a budeme rádi za jakýkoliv bod. Samozřejmě by nám hodně pomohlo vítězství, což by bylo ideální, ale víme, že nás nečeká nic jednoduchého,“ míní Filip. Sázet v Ostrově budou i na své fanoušky, kteří v hojném počtu navštěvují ostrovský stadion. „Taky bychom se chtěli odvděčit našim fanouškům za jejich podporu, nejlépe vítězstvím. „Jak jsem ale řekl, pokud bychom získali na závěr podzimu aspoň bod, bude proti favorizované Malši Roudné pro náš tým velmi dobrý,“ dodal Filip.

Doubravka – 1. FC K. Vary
Dva staří dobří známí se potkají v sobotu v půl druhé na hřišti v Doubravce. „Mají podobné mužstvo jako my. To znamená tři čtyři zkušené hráče, které doplňují mladíci. Navíc jsme s nimi toho odehráli opravdu hodně. V minulé sezoně nám sebrali body a chtěli bychom jim to vrátit,“ říká na úvod kouč Buldoků Karel Tichota. O tom, kdo je favoritem zápasu, moc hovořit nechce. „Podle postavení v tabulce jsme to my, ale z loňska víme, že to tak být nemusí. Každopádně naším cílem je uhrát nějaké body a potvrdit vynikající podzimní část, kterou už máme téměř za sebou,“ dodává.