Sílu začali domácí potvrzovat od prvních chvil a v 11. minutě si diváci poprvé zakřičeli gól. Do černého zamířil Jakub Dušek. Hned nato mohl zvýšit Psohlavec, ale oba jeho pokusy hlavou jen těsně minuly cíl. A tak se začali hosté osmělovat. Brankář Dvořák musel několikrát zasahovat. Na šance hostí reagoval Martin Psohlavec, ale jeho brejk ze 37. minuty reflexivně vychytal hostující brankář Stareček.

Do šaten se tak odcházelo za těsného vedení domácích Buldoků. „První půle byla z naší strany lepší, ale měli jsme dát více branek. Šancí jsme k tomu měli více než dost," popsal ve zkratce první dějství kouč Karel Tichota. I po změně stran se do vážnějších brankových situací dostával především domácí forvard Martin Psohlavec, ale trefit „zařízení" byl pro něj tentokrát neřešitelný problém.

„V minulých zápasech dokázal nastřílet nějaké góly. Třeba utkání v Klatovech rozhodl. Tentokrát mu to bohužel nevyšlo. Naštěstí jsme dokázali výsledek udržet," přidal Tichota. Po hodině hry vyslal trenér Tichota na hřiště Mariána Geňa a ten se mu za důvěru odvděčil. V 71. minutě byl v pokutovém území faulován a sám penaltu proměnil.

Penalta se pískala i na druhé straně. Oslovič fauloval, dostal žlutou kartu a penaltu proměnil hostující kapitán Lukáš Hrabák. „Marián se pomalu dává dohromady. Víme, že je to kvalitní hráč, který umí rozhodovat zápasy. Nemůžeme ho ale přetěžovat. Jeho zdravotní stav je tak na půl hodiny. Více toho zatím neuhraje," říká trenér na účet střelce vítězné branky.

Domácí si v posledních minutách tzv. „koledovali", ale vedení udrželi. „Hráli jsme možná až moc profesorsky. Kluci, kteří přišli ze Sokolova, si zřejmě mysleli, že se soupeř porazí sám. Takto ale hrát nemůžeme. Všichni musí makat naplno," upozornil Tichota na přístup několika hráčů. Buldoci vyhráli 2:1, ale měli na víc. „Aritmu jsme měli porazit rozdílem třídy. Kdybychom vedli po poločase o čtyři branky, tak by se nikdo nemohl divit," litoval Tichota zahozených šancí.

Karl. Vary – Aritma Praha 2:1 (1:1). Branky: 11. Dušek, 71. Geňo (pk) – 83. Hrabák (pk). Rozhodčí: Simbartl – Cihlář, Cupl. ŽK: 2:3.

Karlovy Vary: Dvořák – Dřížďal, Blažek, Oslovič, Dušek (81. Lhoták), Polom, Koubek (61. Geňo), Tůma, Maňák, Psohlavec, Staněk (78. Krlička). Trenér: Tichota.

Další výsledky: ZČE Plzeň – Čížová 5:2 (2:0), J. Hradec – Č. Krumlov 0:0 (pk 4:3), Rokycany – Hořovicko 1:3 (1:2), Milevsko – Sedlčany 0:1 (0:0), N. Strašecí – Doubravka 2:1 (1:0), Třeboň – Klatovy 0:1 (0:0).