VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divize: Varská Slavia? Jednička na fotbalovém trhu

Karlovy Vary - FC Slavia Karlovy Vary = mistr podzimní části Fortuna Divize A. Před startem nového ročníku divizní soutěže skupiny A nezůstal v Karlových Varech kámen na kameni. Během krátké přestávky totiž musel trenér Karel Tichota naladit řádně omlazený tým, navíc pod novým názvem FC Slavia Karlovy Vary, v co nejkratší době zpět na fotbalové výsluní.

5.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Daniel Seifert

„Návrat k historickému názvu klubu FC Slavia Karlovy Vary vnímám jako dobrý krok, ale na druhou stranu nehraje roli, jestli se jmenujete Buldoci, či Slavia, hlavně jde o co nejlepší reprezentování města Karlovy Vary,“ má jasno karlovarský trenér Karel Tichota.

ZMĚNY V KÁDRU
Letní přestávka byla pro karlovarského zástupce v divizní soutěži hodně náročná. Z loňského kádru totiž odešli někteří zkušení hráči, které nahradili mladíci vesměs se zkušenostmi z dorostenecké soutěže.

„Z mužstva odešlo několik zkušených hráčů, které nahradili mladíci z dorostu. Navíc přišel Milan Novotný z Ostrova, který však přišel již zraněn, takže s ním jsme nemohli počítat. Přípravu jsme absolvovali v Dalovicích, a protože jsme tým řádně omladili, tak jsme nevěděli, co to s námi v soutěži udělá a co od toho očekávat. S vedením jsme se domluvili na cíli zabudovat do týmu mladé hráče a hrát nejhůře do osmého místa,“ ohlédl se zpátky v čase Tichota.

PODZIMNÍ TITUL
Obavy však vzaly rychle zasvé. Sešívaní navázali na dobré výkony z uplynulé sezony a během soutěže se probojovali až na vrchol divizní tabulky, když mohli po zásluze slavit zisk podzimního mistra soutěže. „Do podzimní části jsme vstoupili penaltovou prohrou s Petřínem, ale poté jsme obstáli v Přešticích a díky této výhře jsme se nastartovali. Jen mě mrzí zápas se Sedlčany, který jsme měli velmi dobře rozehrán, když jsme vedli o dvě branky, ale nakonec po špatném výkonu ve druhém poločase jsme prohráli. Na druhou stranu pro hráče to bylo ponaučení, že divizní soutěž není jednoduchá,“ poukazoval Tichota. Až na některé výkyvy tak Karlovaráci ovládli soutěž bez větších oděrek. „Samozřejmě jsme rádi, že jsme podzimní část vyhráli, ale připočítávám to také vyrovnanosti soutěže, kdy mohl první tým prohrát s posledním. My jsme však zvládli rozhodující momenty a to se promítlo i do postavení v tabulce,“ vypočítával Tichota.

Trenér Karel Tichota.ÚTOČNÁ ESA
Stejně jako v loňském ročníku se mohli hráči Karlových Varů opřít o útočné duo ve složení Marián Geňo a Martin Psohlavec. A nebylo divu. Oba hráči opanovali tabulku střelců divizní soutěže. Psohlavec zatížil konta soupeřů patnácti góly, Geňo pak čtrnácti. „Bylo to podobné jako v minulé sezoně, kdy se oběma hráčům střelecky dařilo. I v podzimní části patřili k hlavním postavám týmu, když oba jsou hodně zkušení a nadstandardní na divizi. Na druhou stranu jsou vidět, jelikož střílí hodně branek, což je dobře, ale do utkání vždy nastupuje jedenáct hráčů, kteří jim svými výkony pomáhají k důležitým brankám. Navíc svými zkušenostmi pomáhají mladíkům, kteří přišli z dorostu, což bylo někdy složitější, ale nakonec si vše sedlo tak, jak má,“ připomněl Tichota.

VARSKÁ SÍLA
Hráči v trikotu Slavie během první poloviny soutěže dosáhli na několik skvělých bilancí. „Když se koukneme do statistik, tak jsme nejvíce branek vstřelili a nejméně jich inkasovali,“ liboval si Tichota. Sešívaní tak divizním statistikám v podzimní části doslova dominovali. „Naše síla byla v kombinační, rychlé a ofenzivně laděné hře. Jak jsem již řekl, nebylo to až tak o dominanci, ale o tom, že jsme uspěli v rozhodujících momentech, když jsme zvládli vyhrát důležitá utkání. Prezentovali jsme se týmovým odhodláním, výkony,“ přemítal Tichota.

SLABINY
Každý tým pronásledují během fotbalových soutěží slabiny. Nevyhnuly se ani Slavii. „Ve srovnání s loňskou sezonou to byla nezkušenost mužstva, když jsme v některých utkáních nemuseli prohrát, ale do těchto zápasů se promítla nevyrovnanost některých hráčů, což k jejich věku patří, než si zvyknou na soutěž dospělých. Mezery však máme i v herním projevu, když v několika případech nebyl podle mých přestav, na to vše se zaměříme,“ slibuje Tichota.

FANOUŠCI
Jako jeden z mála divizních týmů se mohou Varáci pyšnit fanklubem. Ten karlovarský umí během domácích zápasů vytvořit opravdu skvělou atmosféru. „Podpory fanoušků si hodně ceníme. Navíc nás jezdí podporovat i na hřiště soupeřů a během utkání umí vytvořit velmi dobrou atmosféru. Na druhou stranu mě mrzí, že na naše domácí zápasy chodí málo diváků, i když se nám daří, což je dlouholetý problém, ale přesto věřím, že se vše zlomí a fanoušci najdou cestu na naše zápasy ve větším počtu,“ přeje si karlovarský trenér.

DVORY, DRAHOVICE
Karlovarská Slavia sice válí ostošest, ale přesto jí něco chybí. Ano, přesně tak. Je to pořádné zázemí, které by varským barvám zcela jistě slušelo. Navíc pokud by Slavia postoupila do České fotbalové ligy, musela by zapracovat na finančním zajištění a zcela jistě také na svém zázemí. Stadion ve Dvorech, kde Slavia odehrála vesměs všechny domácí zápasy v případě nepříznivého počasí, určitě diváka na nekryté ochozy nenaláká. Stadion v Drahovicích, který je majetkem města, je v katastrofálním stavu. Ten využívají především mládežnické týmy sešívaných, které reprezentují Karlovy Vary v republikových soutěžích. Stav hřiště není velmi dobrou vizitkou nejen pro varský klub, ale ani pro město. Navíc umělý trávník, který má životnost deset let, dosloužil a jen díky výjimce mohou týmy Slavie hrát mistrovská utkání, jenže výjimka je udělena pouze pro tuto sezonu.

„Každé krajské město má kvalitní zázemí pro fotbal, bohužel to Karlovým Varům chybí. Pokud pomýšlíme na postup do vyšší soutěže, tak musíme být připraveni, ať už po finanční stránce, tak i zázemí. Velká škoda je sportovního areálu v Drahovicích, kde je zázemí ve velmi špatném stavu, ale to nezáleží úplně na nás, jelikož to je městský stadion. Je to velká škoda, protože si myslím, že Karlovy Vary by si kvalitní fotbalové zázemí zasloužily, navíc jde o reprezentaci města,“ zklamaně krčil rameny Tichota.

Ilustrační foto

ZIMNÍ GALEJE
Po triumfálním podzimu, kdy se Slavia usadila na čele divizní tabulky, odstartují svěřenci Karla Tichoty neoblíbené zimní galeje v lednu. „Hráči dostali individuální přípravu a 15. ledna zahájíme společně zimní přípravu v Drahovicích, kde máme k dispozici umělou trávu, tělocvičnu a terén na výběhy. Budeme trénovat čtyřikrát v týdnu a soboty pak vyplníme přípravnými zápasy. Celkem jich bude sedm, když první odehrajeme 20. ledna doma proti Březové a generálku pak 3. března s Tachovem, když v tomto utkání už bychom chtěli hrát na přírodní trávě. Dále nás pak čekají zápasy s Rakovníkem, Sokolovem, Mariánskými Lázněmi, Chomutovem či Ostrovem,“ nastínil plán zimní přípravy Tichota.

POSILY
Během přestávky může i karlovarský kádr doznat některých změn. „Změny v kádru asi budou, ale nechci být v současné době konkrétní,“ tajemně vypočítával Tichota a hned přidal: „Chtěli bychom udržet kádr šestnácti hráčů plus dva gólmani a byl bych moc rád, kdyby zůstali důležití hráči z podzimní části. Věřím, že kádr zůstane stejný, jako tomu bylo na podzim, když možná budou jedna dvě změny.“

POSTUP
Varský tým má před sebou další velký fotbalový milník. Po tříleté odmlce se totiž může navrátit do České fotbalové ligy. „Jak jsem již říkal, máme hodně mladá tým a v jarní části se může stát cokoliv,“ narážel Tichota na loňskou sezonu, kdy také Karlovy Vary pošilhávaly po návratu do ČFL, ale nakonec neuspěly. „Sice máme osmibodový náskok, ale byl bych v tomto ohledu hodně opatrný. Po úvodních čtyřech pěti zápasech budeme zcela jistě moudřejší a uvidíme, jestli budeme hrát o postup. Na druhou stranu pokud by se postoupilo, chtěli bychom se udržet v soutěži co nejdéle, a ne za rok zase spadnout do divize, ale to vše je ještě daleko. Navíc velkou roli hraje zázemí a také finanční stránka, ale z mého pohledu Česká fotbalová liga ke Karlovým Varům patří,“ míní závěrem karlovarský kormidelník.

Panuje velká spokojenost, říká Štípek
První místo v podzimní části Fortuna Divize skupiny A nezůstalo u vedení FC Slavia Karlovy Vary bez povšimnutí. Spíše naopak. Karlovarský tým totiž předčil své očekávání a mohl se po první polovině soutěže pyšnit podzimním mistrovským titulem.
„Úspěch našeho mladého týmu nás mile překvapil. Klukům jsme poděkovali za výkony a už teď začínáme řešit, jak s postavením v tabulce a náskokem naložit,“ vysvětloval na úvod ředitel karlovarské Slavie Stanislav Štípek.
Slavia, ač v řádně omlazeném kádru, dokázala vyšplhat až na divizní vrchol. Pokud naváže na své výkony i v jarní části, může pošilhávat po návratu mezi smetánku České fotbalové ligy. Vše je sice daleko, ale vedení Slavie už teď má plné ruce práce. „Začneme řešit finance či posílení týmu na novou sezonu i co je třeba na hřišti ve Dvorech, kde nyní hrajeme, zlepšit,“ prozradil Štípek. Sešívaní by rádi opět vsázeli především na místní hráče. To však budou muset naplnit postupový cíl. Poté naberou věci na obrátkách.
„Prvním krokem je schůze s vedením Baníku Sokolov. Chceme soutěž, jestli do ní půjdeme, odehrát s co největším počtem místních hráčů,“ dodal na závěr ředitel Slavie.

Městu Karlovy Vary není osud stadionu v Drahovicích lhostejný a Slavii slíbilo pomoc
Blýská se na lepší časy. Tak to si prozatím mohou říci v karlovarské Slavii. Právě sešívaní notně využívají stadion v Drahovicích, který je zčásti majetkem města Karlovy Vary.
Drahovický stadion však má svá nejlepší léta za sebou a v posledních letech značně chátrá. Město Karlovy Vary v čele s primátorem Petrem Kulhánkem přislíbilo pomoc při řešení havarijního stavu sportovního areálu.
„Se zástupci Slavie jsem měl několik jednání, která vedla k dohodě na postupu k etapové revitalizaci areálu Slavie. V příštím roce na jaře bude položen nový umělý trávník. Částka 10 mil. Kč je v rozpočtu města na rok 2018. Zároveň dojde v tělocvičně k výměně osvětlení a úpravám v hygienickém zázemí. Nutno podotknout, že před několika lety město vykoupilo objekt tělocvičny od soukromého vlastníka, aby scelilo vlastnictví k celému areálu. Další kroky v revitalizaci budou záležet také na tom, zda a kdy MŠMT vypíše dlouho proklamovaný dotační program na revitalizaci sportovišť. Na něm bude záležet tempo obnovy – s dotací bude samozřejmě rychlejší. V opačném případě bude záležet na rozpočtových možnostech města,“ podotkl k pomoci klubu primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek a hned připojil: „Město se bude v příštím roce snažit o vlastnické vypořádání objektu tribuny, která je nyní v soukromém vlastnictví. Na tomto postupu jsme se se zástupci Slavie shodli a postup budeme i nadále vzájemně koordinovat.“

Autor: Daniel Seifert

5.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Telefonní operátor 17 000 Kč

Prodejci po telefonu Poradce/-kyně v telekomunikačních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Kontakt: předem telefonicky, e-mailem, Zájemci volejte na telefonní číslo 604 978 199 nebo pošlete email: ctscz@ctscz.cz Do předmětu emailu uveďte: Poradce/-kyně v telekomunikačních službách, Přijmeme poradce/-kyně v telekomunikačních službách do call centra v Karlových Varech. Výhodou praxe operátora v jiném call centru. Spolehlivost, dobré výsledky, komunikativní, obchodně zdatný, zodpovědný, loajální, ambiciózní, pracovní nasazení a velké nadšení pro práci, vyšší příjmy. Základní znalost práce s PC. Pracovní doba: 8.00 - 16.30 hod.. Pracoviště: Ctscz spol. s r.o. - 001, U Řempa, č.p. 895, 360 17 Karlovy Vary 17. Informace: Šimek, Kozák, +420 603 919 009.

Kultura a sport - Kultura a sport Hudebníci a ostatní 17 700 Kč

Ostatní hudebníci TUTTI HRÁČ DO SKUPINY KONTRABASŮ NA CELÝ PRACOVNÍ ÚVAZEK. Požadované vzdělání: vyšší odborné v konzervatoři. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17700 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Konkurz se bude konat ve čtvrtek 21.12.2017 od 13:00 hodin - Karlovy Vary, Mlýnské nábř. 5, Lázně III., Přihlášky zasílat se stručným životopisem do 8.12.2017 na adresu: Karlovarský symfonický orchestr, Husovo nám. 2, 360 01 Karlovy Vary nebo e-mailem: kso@kso.cz, , Podmínky konkurzu:, - hra orchestriálních partů, - dvě kontrastní věty z jednoho z uvedených koncertů sdle vlastního výběru (Dittersdorf, Vaňhal, Hoffmeister, Kusevickij, Bottesini). Pracoviště: Karlovarský symfonický orchestr, příspěvková organizace - 000, Husovo náměstí, č.p. 270, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Petr Polívka, +420 721 660 350.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 12 200 Kč

Malíři skla a keramiky malíř/ka porcelánu. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: POUZE telefonicky PO-PÁ - 7.00 - 14.30 hod., Vyučení v oboru malíř - dekoratér nebo praxe min. 3 roky v oboru podmínkou., Pracovní doba: 6.00 - 14.30 hod.. Pracoviště: Thun studio s.r.o. - 001, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Slávka Bačová, +420 725 668 131.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 15 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: LD Tosca, Moravská 8, Karlovy Vary., Práce na plný pracovní úvazek., Kontakt: telefonicky 9.00 - 14.00 hod, e-mailem.. Pracoviště: Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra - 002, Moravská, č.p. 221, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Martin Mautner, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nejlepší webové stránky a Zlatý erb náleží Ostrovu

Ilustrační foto.

Turistka ztratila řádně naditou peněženku, sebral ji zloděj

Voliéru a bobovou dráhu nahradí Pohádkový les

Karlovy Vary - Jednu z nejkrásnějších karlovarských rozhleden, Goethovu vyhlídku, už mají v rukou dělníci a cihlu po cihle ji opravují.

EXKLUZIVNĚ

Ruska obvinila Galerii umění. Prý vystavuje dětské porno

Karlovy Vary - Když Galerie umění Karlovy Vary připravovala výstavu Milana Knížáka s názvem Žít jinak, netušila, že to vyvolá skandál rozměrů téměř netušených.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Karlovarský filmový festival přišel o sponzora. ČEZ s ním ukončil spolupráci

Skupina ČEZ ukončila dlouholetou spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary, informovala dnes Česká televize. Energetická společnost byla generálním partnerem festivalu již od roku 2002. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT