„Toto kolo hodně napoví, jak se bude celá soutěž dále vyvíjet. První čtyři celky hrají mezi sebou. My hostíme čtvrtý Motorlet Praha. První Hořovicko pak přivítá třetí Sedlčany. Pokud se nám podaří získat tři body, tak bychom se trochu odpoutali od zbytku tabulky a to by bylo pro náš mladý tým jedině dobře," říká na úvod trenér Karel Tichota, který je zatím s vývojem soutěže spokojený: „Ano, pár zápasů se nám nepovedlo. Mám na mysli střetnutí v Plzni na ZČE, ale jinak se nám na podzim daří."

Motorlet Praha není náhodou na čtvrtém místě tabulky. „Mají ve svém středu několik kvalitních a zkušených hráčů. Nebezpeční jsou ze standardních situací. Viděl jsem jejich poslední dvě utkání na hřišti soupeřů a nějaké poznatky jsem si o jejich hře udělal. Věřím, že se dokážeme dobře připravit a uspějeme," přidává Tichota.

A co je podle trenéra úspěch? Na to okamžitě odpověděl: „Tři body. Chceme si vytvořit na čele nějaký náskok na další soupeře," přeje si Tichota. I tentokrát se bude moci trenér opřít o hráče Baníku Sokolov. „Jednali jsme společně s trenérem Šmejkalem a domluvili jsme se na dvou až třech hráčích. Padlo několik jmen, ale definitivně bude jasno až po sobotním zápase Sokolova s Ústím nad Labem," spoléhá Tichota na posílení kádru.

Na druhou stranu se ale bude muset trenér obejít i bez pár vlastních hráčů. „Karel Plachý už dobral antibiotika a pomalu začíná s lehkým tréninkem. Problémy má stále Lhoták a zřejmě do utkání nezasáhne. Stejně tak Csemer, který je ale dlouhodobě mimo hru. Na začátku týdne netrénoval také Polom. Také u něj uvidíme, zda bude moci nastoupit do utkání," dodává trenér Tichota.

Program, 12. kolo: Aritma Praha – Čížová SO 10:15, ZČE Plzeň – Jindřichův Hradec SO 10:15, Hořovicko – Sedlčany SO 14:30, Klatovy – Český Krumlov SO 14:30, Rokycany – Doubravka SO 14:30, Třeboň – Malše Roudné NE 10:30, Karlovy Vary – Motorlet Praha NE 10:30, Milevsko – Nové Strašecí NE 14:30.