Celé kolo z pohledu karlovarských mužstev rozehraje jedenáctka Viktorie Mariánské Lázně. Ta v sobotu od 15 hodin u Ferdinandova pramene přivítá Tatran Sedlčany a ráda by tak navázala na úspěch z minulého kola, kdy zvítězila na půdě Českého Krumlova.

„Čeká nás soupeř ze středu tabulky, takže po soupeřích z horní části tabulky, se kterými jsme hráli doma, by to měl být tým pro nás přijatelnější. Rádi bychom uhráli tři body. Po zisku třech bodů z Krumlova bychom chtěli navázat na tento úspěšný duel a dosáhnout na další bodový zisk. Sestava by se měla od vítězného zápasu v Krumlově lišit, neboť sobotní soupeř je jiný. My se nyní nemůžeme koukat doprava ani doleva, na nic se nemůžeme vymlouvat a musíme naplno bodovat,“ míní Stanislav Purkart, trenér Viktorie Mariánské Lázně.

Fotbalisté Ostrova se představí od 15.30 hodin opět svým fanouškům. Ty by rádi potěšili druhou domácí výhrou. „Musíme bodovat,“ je si vědom před utkáním s Rokycany ostrovský trenér Ivan Filip. A není divu. Rokycany sice čeří klidný střed tabulky, ale Ostrováci na ně ztrácí v tabulce pouze šest bodů, což je pro tým z Krušnohoří velmi dobrá motivace. Navíc Rokycanům se na hřištích soupeřů příliš nedaří. „Rádi bychom v domácím prostředí uspěli a přidali další důležité body, tím bychom se opět přiblížili více ke klidnému středu tabulky,“ podotkl Filip.

Jako poslední svedou boj o divizní body karlovarští Buldoci a podle papírových předpokladů by měli mít nejjednodušší cestu k úspěchu. Důvod? 
Představí se na půdě poslední Sušice, která ještě nebodovala. Zápas začne v 15:30 hodin. „Samozřejmě naším cílem je naplno bodovat, ale uvědomujeme si, že utkání v Sušici bude hlavně o nás. Chci tím říci, že nesmíme soupeře podcenit. Byl bych velice nerad, kdyby Sušice uhrála první body s námi,“ říká před utkáním trenér Karel Tichota.

Jako varovný prst vidí kouč Buldoků duel v Mariánských Lázních. „Tento zápas se nám vůbec nepovedl a byl bych velice nerad, kdybychom podobný výkon zopakovali. Musíme hrát zodpovědně a co nejdříve vstřelit branku. Pokud se budeme s nimi přetahovat, tak budeme mít problém,“ doplňuje Karel Tichota na závěr.