Až na třetí pokus to konečně vyjde. Fotbalisté mistrovské Viktorie Plzeň se ve druhém kole Ondrášovka Cupu představí v lázeňské metropoli. Soupeřem jim budou borci třetiligového týmu 1. FC Karlovy Vary. Utkání začíná dnes na stadionu Závodu míru v Tuhnicích v 17 hodin.

Karlovaráci si během následujících čtrnácti dní pořádně zahrají. Dnes se dohrával Ondrášovka Cup. O víkendu je na programu ČFL v Domažlicích. Následující středu se hraje předehrávka s Českou Lípou a další víkend pokračuje mistrovská soutěž. „Musíme síly rozložit na co největší počet hráčů. Máme velice úzký kádr, takže si budeme vypomáhat fotbalisty Baníku Sokolov,“ poznamenal trenér Jiří Dreiseitl.

Baníkovci, kteří v zápase nastoupí, by si tak s Viktorkou mohli zahrát hned dvakrát. Ve třetím kole Ondrášovka Cupu bude vítěz duelu Karlovy Vary – Plzeň hrát se Sokolovem.

Ve stejné situaci jsou i hráči Viktorie Plzeň. Ty kromě poháru a ligy ještě čekají boje v Lize mistrů. „Musíme tu zátěž rozložit, neboť nás čekají během deseti dnů tři těžké zápasy,“ naznačuje kouč Vrba, že Viktoria bude v poháru oproti předcházejícím zápasům měnit sestavu. „Je to celkem logické. Příležitost tak v nejbližších zápasech dostanou patrně všichni hráči.“

V sestavě by se mohla objevit nová tvář Viktorie. „Je pravděpodobné, že to bude jeho první utkání v dresu Plzně,“ uvedl trenér k případnému startu Radima Řezníka, kterého Plzeňané získali poslední srpnový den.

Trenér i hráči se na utkání těší, protože ne každému z hračů se poštěstí zahrát si proti úřadujícímu mistru ligy. Pro mnohé z nich to bude první konfrontace s velkým fotbalem a je předpoklad, že si ji budou chtít užít tím nejlepším výkonem a výsledkem. „Pokud bychom předvedli něco podobného jako v souboji se Slavií Praha před dvěma lety, tak bychom mohli být maximálně spokojeni,“ shodují se hráči 1. FC. Před dvěma lety postoupila Slavia přes Karlovy Vary až po penaltovém rozstřelu. Západočeši si navíc museli i dát vlastní branku, aby k penaltám došlo.

Vstupné na utkání bude jednotné, a to ve výši 60,-Kč, s tím, že děti do 15 let budou mít vstup zdarma. Otevřeny budou po zkušenostech s pohárovým utkáním s SK Slavia Praha čtyři pokladny. Tři budou umístěny u hlavního vchodu, jedna, určená pro hosty, bude umístěna u boční „brány borců“.
„Prosíme návštěvníky, aby počítali se zvýšeným zájmem o utkání a nepřicházeli na poslední chvíli, ušetří tím horké chvíle sobě i pořadatelům,“ žádá vedení klubu.