V sobotním dopoledni k tomu měli v domácím prostředí ideální příležitost. Do lázeňského města přijela v pořadí desátá Doubravka, která se v poslední době prezentovala velmi nevyrovnanými výkony, v jarní části soutěže na půdě soupeře ještě nevyhrála. Na podzim se po devadesáti minutách hry radoval po výhře 2:0 celek z Plzně, tentokrát se ve střetnutí, ve kterém nebyla nouze o dramatičnost, body dělily.

V úvodních minutách byli aktivnější hráči Senca. Na jejich stylu hry se promítala technická vytříbenost a zkušenost některých hráčů, kteří prošli mládežnickými výběry plzeňské Viktorie. Díky těmto atributům si během první patnáctiminutovky vytvořili dvě slibné šance. Jenže oba střelecké pokusy z dvaceti, respektive osmnácti metrů těsně minuly branku.

V 17. minutě se nakrátko připomněli Karlovarští. Jakub Došek si po individuální akci narazil míč se spoluhráčem, z nadějné pozice ale vybojoval pouze roh. Ten se domácím vůbec nepodařil a Doubravka z následného protiútoku udeřila. Dlouhého nákopu se jako první zmocnil hostující útočník a elegantním obloučkem přehodil bezmocného Patrika Povinského.

Ve 20. minutě se odehrál jeden z ústředních momentů celého duelu. Zpočátku nevinně vypadající střet mezi karlovarským Phungem a úspěšným střelcem úvodního gólu měl poněkud horší následky. Otřesený Phung ještě odehrál pětadvacet, než byl vystřídán, útočník Senca ale již takové štěstí neměl. S velkou tržnou ránou na hlavě a podezřením na otřes mozku byl transportován do nemocnice.

Nově příchozí hráč na doubravské straně se mohl do střeleckých statistik zapsat záhy, jeho pokus ale nohou zneškodnil dobře chytající Povinský. Krátce před přestávkou mohli fotbalisté z lázeňského města vyrovnat. Zdeněk Lhoták se prosmýkl kolem dvou obránců a zpětnou přihrávkou téměř z brankové čáry našel Jakuba Doška, který k údivu všech přihlížejících bohužel netrefil míč patičkou podle svých představ.

V nastaveném čase první půle se ale přece jen dočkali. Došek přešel podél strany přes všechny, co mu stáli v cestě, a prostřelil hostujícího gólmana. Do šaten tedy odcházela obě mužstva za nerozhodného stavu. Druhý poločas nabídl hrstce fanoušků na stadionu podobnou podívanou. Hned ve 48. minutě mohli jít Plzeňští do vedení, proti byl ale opět domácí Povinský, jenž předvedl další ze svých reflexivních zákroků.

A činil se i v nadcházejících okamžicích. Převážně díky němu drželi Varáci remízový výsledek. Deset minut před koncem dal znovu o sobě vědět Došek. Chytrou kličkou se zbavil tří strážců, jenže doplnění od svých spoluhráčů se nedočkal a jeho nahrávka jen prolétla pokutovým územím. Gólová euforie propukla na domácí střídačce až po dalších pěti minutách a byl u toho kdo jiný než Jakub Došek. Po bleskovém přechodu do útoku vybídl ke skórování Michala Királyiho, který se nemýlil. 2:1!

Vše se již schylovalo k závěrečnému hvizdu hlavního sudího Hányše, když hosté zmobilizovali všechny své síly a v poslední možné vteřině protlačili míč až do sítě. Zklamaným svěřencům trenéra Karla Tichoty nezbylo nic jiného než se spokojit s jediným bodem a brát tuto ztrátu jako cennou zkušenost.
Nakolik hodnotný tento bod bude, nám zodpovědí zbývající kola České ligy dorostu.

1. FC KV U19 – Doubravka 2:2
Branky 1.FC K. Vary: 45. Došek Jakub, 88. Királyi Michal. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Hányš. ŽK: 1:1.
1.FC K. Vary U19: Povinský – Řezáč, Duda (65. Lulák), Schildbach, Trojek – M. Karlík – Királyi, Pfreimer, Phung (44. Vaverka) – Lhoták, Došek. Trenér: Karel Tichota.

                                                                                                                                                                                                             Robert Sattler