EVROPÁK: Ostrov padal o čtyři góly, přesto slavil výhru

Karlovy Vary – Hodně napilno měly v Evropák okresním přeboru ve futsale FIFA o víkendu především Rudá hvězda a AC Žízeň. Oba týmy totiž čekaly dva zápasy.

18.1.2017

PETR KLAUS patří k základním kamenům svého týmu, tedy ACA Ostrov.Foto: Daniel Seifert

Lépe z toho vyšla Rudá hvězda, která nejdříve urvala hodně důležitou výhru nad Fan Clubem a k tomu pak jako bonus připojila dvouciferné vítězství, které bylo dvanáctibrankové, v dohrávce s Žízní.

Tím se Rudá hvězda vyhoupla na čtvrté místo v tabulce. Naopak smutek zaplnil šatnu Žízně, která neuspěla jak v souboji s Rudou hvězdou, tak i pak s béčkem Fut Fetu, od kterého vyfasovala devítku, a stále tak čeká na premiérové body v soutěži. Velmi zajímavý scénář přineslo utkání Ostrova s Kovomatem H+H.

„I přesto, že nás čekal soupeř z opačné strany tabulky, jsme si byli moc dobře vědomi, že to nebude vůbec jednoduché utkání, jelikož Kovomat dostává v soutěži nejméně branek a hrají za něj zkušení hráči, kteří soutěž hrají již několikátou sezonu,“ poukazoval před zápasem ostrovský futsalový hračička Petr Klaus.

Jeho obavy se nakonec potvrdily. Kovomat H+H totiž vyhrál první poločas v poměru 3:1. „Na začátku utkání se stalo přesně to, čeho jsme se obávali, Kovomat nás nechal hrát a bránil v plném počtu a my o sobě víme, že do ´plnejch´ hrát neumíme,“ hodně se zlobil Klaus.

A měl k tomu řádný důvod. Ostrováky totiž zradila koncovka, která byla hodně mizerná. „Nikdo z nás nemohl pomalu ani trefit bránu, a když už jsme ji trefili, tak proti nám stál výborný brankář soupeře. Bohužel se stalo, že jsme dostali tři branky z ´brejků´ a prohrávali jsme 0:3, naštěstí ještě do poločasu jsme stihli alespoň snížit na tři jedna z povedené akce. Víc už jsme v první půli nestihli,“ smutně bilancoval Klaus.

I vstup do druhého poločasu se jeho týmu vyvedl, když se soupeři přiblížil na rozdíl jednoho gólu, jenže pak přišel na pořad kovomatský kolotoč. „Na začátku druhé půle jsme se znovu dokázali prosadit a výsledek už byl jen o gól, ale poté se vrátila mizérie jako na začátku utkání a my se nedokázali prosadit přes výbornou obranu soupeře. To se nám opět vymstilo a soupeř trestal z rychlých protiútoků. A náhle bylo skóre 2:6 a už to s námi vypadalo bledě,“ podotkl k nepříznivému stavu Klaus.

Ostrov poté přidal na obrátkách a pomalu začal stahovat náskok soupeře. „S klukama jsme si však řekli, že máme ještě dost času s výsledkem něco udělat, a kousli jsme se. A najednou naše hra vypadala úplně jinak. Začali jsme více běhat a rychleji kombinovat a najednou měl s námi soupeř velké problémy a postupně jsme začali snižovat, až to vyvrcholilo k vyrovnání,“ liboval si ostrovský futsalista.

Nakonec se Ostrovu podařil husarský kousek, když dokázal urvat ve ztraceném utkání tři body za výhru 7:6. „Na soupeři byla už vidět velká únava, asi jsme je utavili naší aktivitou, a v poslední minutě zápasu přišla pro nás třešnička na dortu a my jsme dokázali vstřelit vítěznou, sedmou branku a ukázali jsme tak, že se nevyplácí vzdávat zápas, i když prohráváte o čtyři branky,“ dodal spokojeně Klaus.

Ostrov se tak bodově dotáhl na vedoucí celek tabulky, sokolovské Atletico, které mělo volný los. V dalším utkání si překvapivou výhru připsal na své konto tým Romy, který přichystal béčku karlovarské Slavie druhou prohru v soutěži. Z dvouciferné výhry se radoval Hroznětín, který nasázel jedenáct branek Bečovu.

Výsledkový servis, Evropák, 8. kolo:
Rudá hvězda – AC Žízeň 12:5 (7:3). Branky: Voborský Roman 5, Kvapil Tomáš 2, Pfreimer Lukáš 2, Niederle Aleš, Zoubek Václav, Nerad Jan – Seifert Daniel 2, Hůlka Marek 2, Giertl Petr.

Slavia KV B – Roma 3:9 (1:6). Branky: Horák Rudolf 2, Denčev Marek – Bílý Tomáš 4, Bílý Erik 4, Sivák Vojtěch.

Rudá hvězda – Fan Club 5:2 (3:2). Branky: Voborský Roman 2, Pfreimer Lukáš 2, Zoubek Václav – Filip Jiří, Štěpán David.

Hroznětín – Bečov 11:2 (5:2). Branky: Vodrážka Jiří 6, Hladík Filip 3, Schneider Martin 2 – Havlovic Martin, Surový Karel.

Fut Fet B – AC Žízeň 9:4 (5:0). Branky: Kozel Oldřich 2, Petrides Dalibor 2, Kováč Michal 2, Krejsa Petr 2, Budil Jan – Otradovec Miloslav 2, Seifert Daniel 2.

Ostrov – Kovomat H+H 7:6 (1:3). Branky: Kobera Michal 3, Pěkný Lukáš 2, Klaus Petr 2 – Hykš Karel 3, Domek Michal, Sýkora Milan, Pacinda Kamil.

Střelci po 8. kole: 23 – Michal Kobera (Ostrov), 17 – Roman Voborský (Rudá hvězda), Jiří Vodrážka (Hroznětín), 15 – Tomáš Borek (Bečov), 14 – Tomáš Hron (Slavia B), Lubomír Machala (Atletico).

18.1.2017

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Pozitivní dechová zkouška na alkohol. Ilustrační foto.

Měl v sobě necelá tři promile alkoholu, i tak usedl za volant

Místo zón rezervace. UNESCO chrání lázeňský trojúhelník

Karlovarský kraj - Ne v lednu, ale během roku 2018 by měla být podle primátora Petra Kulhánka (KOA) podána žádost o sériovou nominaci jedenácti evropských lázeňských měst, včetně Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní, na prestižní seznam světového dědictví UNESCO.

Jak by vypadaly rozhovory mezi Baarovou a Mandlovou?

Karlovy Vary - Karlovarský Harlekýn o sobě dá vědět ještě před Vánoci. Už v sobotu 9. prosince v 19:30 se můžete těšit v Husovce na představení Spolu.

Roháči a ZUŠ Choir Melodie zazpívají koledy v Pluhově domě

Horní Slavkov – I v letošním roce zahrají Roháči na „Pluháči“. Jeden ze svých vánočních koncertů odehrají právě v koncertním sále Pluhova domu.