Rozhodující moment utkání přišel už na začátku střetnutí. Hosté vedli už v 18. minutě 0:2.

„Začali jsme velice špatně. Rychle jsme prohrávali, a to ještě po takových chybách, které se prostě nesmí stávat,“ zlobil se trenér Jindřich Dejmal.

První branku Severočechů vstřelil Bohata a druhou přidal Danoski. „Bohatu jsme si vzadu nedokázali pohlídat. Dostal se mezi stopery a vystřelil. Danoského gól byl z mého pohledu strašný. Kubice na půlce velice hrubě chyboval a rychlonohý útočník přidal druhý gól,“ pokračoval Jindřich Dejmal v hodnocení zápasu.

Kapitán mužstva celou situaci viděl velice podobně. „Hosté byli od prvních minut fotbalovější. Musím přiznat, že postoupili zaslouženě,“ přidal se k trenérovi Karel Tichota.

Kontaktní branka padla těsně před přestávkou. Po chybě Palečka se o ni postaral Nerad.

Do druhého poločasu domácí lodivod dvakrát vystřídal. „Michal Kubice má problémy s třísly. Jezdí k fyzioterapeutovi. Chtěl to před zápasem zkusit, ale měl veliké problémy s pohybem. Proto byl vystřídán,“ popsal Dejmal první vynucené střídání.

Druhým, kdo se musel předčasně svléci z dresu, byl brankář Četverik. „Hned v úvodních minutách dostal pořádně nakopáno. Podle mého to byl jasně faul na kartu. Četverik dokopl míč a bylo jasné, že ho Rusetski už nemůže zasáhnout. Přesto našeho brankáře atakoval. Ze hry musel Honza proto, že mu sval na noze otekl. Prostě dostal pořádného koňara,“ vysvětlil Dejmal i toto střídání.

Ve druhém poločase domácí hru vyrovnali. „Nabádal jsem kluky k tomu, aby se Mostu nebáli. Neměli co ztratit,“ připojil Dejmal a pokračoval: „Myslím si, že to, co jsme si řekli, kluci plnili, až na ten poslední gól.“

Poslední branku utkání vstřelili Mostečtí už v nastaveném čase. „Bylo to po další naší hrubé chybě. Mostu jsme doslova dvě ze tří branek darovali. Pokud bychom prohráli 1:2, tak bych hráčům poděkoval, protože opravdu bojovali. Takhle si celé utkání zkazili,“ povzdechl si po zápase Jindřich Dejmal.

Baník Most bude ve druhém kole Ondrášovka Cupu hostit obhájce trofeje, plzeňskou Viktorii. Karlovaráci si na dalšího soupeře budou muset počkat do příští sezony.