„Několik hráčů nám odešlo nebo jsou zranění, takže to látáme, jak to jde, prostě nejsou hráči," poukazoval hráč Počeren Lukáš Filek na jeden z neduhů, který Počerny v jarní části soutěže trápí. Ten druhý je mizerná koncovka. Ta totiž nadělala během několika odehraných kol hráčům z Počeren na čele hodně smutných vrásek.

„Je to tak, sice soupeře přehráváme, ale nejsme schopni vstřelit góly, a jak víme, bez branek se vyhrát nedá. Pokud to vezmu zpět, tak určitě nás stála špatná koncovka několik bodů, ale to je v každém týmu," míní Filek. Počerny přesto nic nevzdávají a jdou zápas od zápasu.
„Sice to máme jako na houpačce, ale snažíme se vždy soustředit na zápasy před námi," připomněl Filek. Ten už si během jarní části okusil několik postů, i ten nejdůležitější, brankářský.

„Pokud se naše jednička Franta Forster necítí dobře, zaskočím mezi třemi tyčemi já, jinak rád hraju v záloze, ale i v brance mě to baví," culil se hráč Počeren. Ten táhl svůj tým s kapitánskou páskou na ruce v souboji s týmem Potůčků. Od první minuty se hrálo na malém plácku nahoru dolů a nakonec skončil první poločas nerozhodně 1:1.

„Všem týmům dělá naše hřiště, lemované kaštanovou alejí, nemalé problémy. Když to tak vezmu, je to naše zbraň," vysvětloval Filek a pokračoval: „Ale pro každého jsou podmínky stejné, i když jsme na naše hřiště možná zvyklejší než ostatní týmy, ale všechny zápasy začínají 0:0."
Skóre duelu otevřel potůčkovský Zeman, který pokořil brankáře Počeren tradičním bodlem. Srovnání pak přinesl do řad domácích úspěšnou ranou Jakub Slaměnko.

„Byla to škoda, šance jsme si vytvořili, bohužel jsme inkasovali a pak doháněli manko. Nastřelili jsme břevno, ale zlobily i Potůčky," přiznal Filek. Navíc Počerny přišly rázem o dva hráče, kteří se střetli v souboji a oba pak zamířili do nemocnice na šití. „To se stane, ale od té doby jsme museli improvizovat v sestavě a to možná rozhodlo," říká záložník. Jeho tým totiž nakonec musel skousnout prohru 1:2. „K nám se obrátilo štěstíčko zády, tentokrát přešlo na stranu soupeře," dodal Filek.