Ten pod taktovkou dirigenta Ivana Filipa dotančil za sedmadvacet bodů, které vybojoval  v patnácti duelech, ke krajskému bronzu. I v jarní části by chtěl Ostrov pokračovat v dobrých výkonech. „Až na některé výpadky jsme odehráli dobrý podzim. Určitě ani my jsme se během první části nevyvarovali útlumu, ale nakonec jsme to vytáhli na třetí příčku, takže panuje určitě spokojenost," pochvaloval si ostrovský trenér Ivan Filip.


Příprava  začala ve fotbalovém areálu u pekárny již 4. ledna. „Od čtvrtého do jedenáctého ledna jsme měli na programu takzvanou suchou přípravu, kdy jsme se zaměřili třikrát  v týdnu na sílu. Chodili jsme do posilovny a také do Atlantisu, kde pro nás připravili posilovací a protahovací cviky," nechal nakouknout do přípravy Ostrova Filip.
Od 14. ledna pak přešli Ostrováci na přípravu herní. „Já nejsem zastáncem nějakých výběhů, proto se snažím s hráči dělat vše na hřišti a s balonem. Myslím si, že tato metoda je stejně náročná," poukazuje ostrovský lodivod.
Do zimních galejí se zapojilo v Ostrově 32 fotbalistů. „Trénovaly společně A i B tým. Docházka byla taky slušná, když jsme byli na průměru pětasedmdesáti procent, což je velmi slušné," míní Filip.

 Během přípravy odehráli  jeho svěřenci celkem jedenáct utkání. „Převážně jsme je odehráli u nás na umělce. Zápasů bylo jedenáct, a to proto, že máme široký kádr a já chtěl všechny hráče řádně protočit," upozornil Filip. Ostrov posílil během přípravy o Filipa Němce a  navrátilce Milana Novotného. Oba přišli z karlovarského 1.FC. „Profitujeme ze spolupráce s karlovarským 1.FC či sokolovským Baníkem, se kterými máme v současné době velmi dobré vztahy. Dále ale hledáme jednoho zkušeného hráče, který prošel vyšší soutěží," podotkl Filip.


Ostrováci tak chtějí během jarního pokračování navázat na dobré výkony. „Chceme se prezentovat kvalitním fotbalem, který přitáhne na ostrovské ochozy fanoušky v hojném počtu. Dále se samozřejmě chceme pohybovat v horní polovině tabulky," dodal závěrem ostrovský trenér.

FK Ostrov

Brankáři: Michal Süttö (80), Pavel Šedivec  (81). Obránci: Petr Hladík (82), Filip Tomáň (88),  Jan Kolárik (76), Jan Vrba (93), Roman Hemzáček, Jakub Glanc, Jakub Vydra, Petr Klaus, Lukáš LKorenc. Záložníci:   Julius Horváth (77), Jiří Šrámek (86), Karel Kalina (78), Michal Kobera, Zdeněk Vlasák, Jiří Kubeš, Filip Němec. Útočníci: Jakub Dušek (89),   Jakub Vrba (93), Milan Novotný.
Přišli: Filip Němec (hostování 1.FC K. Vary).
Odešli: nikdo.
Trenér: Ivan Filip. Asistent trenéra: Jan Micanka. Trenér brankářů: Michal Süttö. Vedoucí mužstva: Josef Koudelka.