Tentokrát přišla na pořad Lomnice, tedy druhý tým tabulky. Kdo čekal jednoznačnou záležitost v podání Ostrova, tak se mýlil. Lomnice sice prohrála 2:4, ale prezentovala se velmi dobrým výkonem.

„Lomnice byla velmi dobře připravená, navíc nažhavenější. My jsme byli jako počasí, bylo to takové utahané, bez nápadu, když jsme se nemohli dostat k naší hře,“ zklamaně konstatoval ostrovský trenér Ivan Filip.

A měl k tomu řádný důvod. Tentokrát to nebyl Ostrov, který předčil soupeře v rychlosti, kombinaci či bojovnosti.

„Lomnice zkušeně sbírala naše balony, nedala nám prostor pro kombinaci, a navíc vyrážela do brejků. hodně nás pak zlobil Mlika, prostě to z naší strany nebylo ideální,“ poukazoval Filip.

I když se Ostrovákům herně nedařilo, vstřelili v závěru prvního poločasu dvě branky. „Z přímého kopu parádně zakroutil míč do lomnické branky Tomáš Bahleda a poté se prosadil i Ondřej Nýber,“ oddychl si v hlase ostrovský kouč.

Po obrátce stran hodil Ostrov veškerý ostych z prvního dějství stranou a rázem se dostal do čtyřbrankového vedení, když se do střelecké listiny zapsali Jakub Dušek a Petr Klaus. Jenže poté opět přišel výpadek, čehož tým ze Sokolovska dokázal dvakrát brankově využít. „Po obrátce stran jsme měli více ze hry, což jsme vyjádřili i brankově, když jsme šli do vedení 4:0. Ale poté jsme šli zase s výkonem dolů a Lomnice nás dvakrát brankově potrestala. Lomnice si zaslouží pochvalu, že ani za stavu 4:0 zápas nepoložila a bojovala a řádně nás zlobila. Stále chtěla s utkáním něco udělat, oproti soupeřům, kteří se u nás v jarní části představili,“ chválil soupeře Filip.

Ostrov si tak připsal na své konto dvanáctou výhru v řadě za sebou a jako jediný tým ještě před svými fanoušky neztratil v krajském přeboru ani bod.

„Nebylo to sice z naší strany povedené utkání, ale důležitější pro nás byla výhra. Jsou totiž zápasy, kdy chcete, ale prostě to nejde, o to víc si vítězství vážíme,“ dodal na závěr ostrovský kormidelník.