V sobotu od devíti hodin zahájily svoje zápasy týmy kategorie mladších žáků. Jako první ke svému semifinálovému utkání nastoupil tým FK Hvězda Cheb, který vyzval tým Spartak Chodov. V tomto utkání se naplnily papírové předpoklady a favorit FK Hvězda Cheb svého soupeře přehrál celkovým poměrem 3:0 a postoupil do finále. Ve druhém semifinále se utkaly týmy Spartak Horní Slavkov a FC Cheb. Toto utkání bylo o poznání vyrovnanější a o postupujícím rozhodla jedna rozdílová branka.

Tu se podařilo vstřelit týmu Spartak Horní Slavkov a konečným výsledkem 4:3 v jeho prospěch se mohli mladíci z Horního Slavkova radovat z postupu do finále. V souboji zklamaných semifinalistů o třetí místo se od začátku střelecky prosazoval pouze tým FC Cheb, kterému se postupně dařilo navyšovat svůj náskok a to až na konečných 7:0 a po konečném hvizdu se tak mohli jeho hráči radovat z bronzového umístění. Ve finále proti sobě nastoupily týmy FK Hvězda Cheb a Spartak Horní Slavkov.

Papírovým favoritem byli hráči Hvězdy Cheb, ale pro atraktivitu utkání se papírové předpoklady naštěstí nenaplňovaly a kluci z Horního Slavkova byli favoritovi v uvedeném utkání zcela vyrovnaným soupeřem. Hra byla vyrovnaná po celou dobu zápasu a bylo tak zřejmé, že o vítězi finálového klání rozhodne rozdílová branka. Tu se nakonec podařilo vstřelit týmu FK Hvězda Cheb a po konečném výsledku 1:2 se hráči Hvězdy Cheb mohli radovat z celkového prvenství. Nejlepším střelcem soutěže se stal Vitouš Adam z týmu Spartak Horní Slavkov, který nastřílel v základní části celkem 15 branek. Nejlepším hráčem závěrečného turnaje byl vyhlášen Brožík Ondřej z týmu FK Hvězda Cheb.

Výsledky mladší žáci

1. semifinále: FK Hvězda Cheb – Spartak Chodov 3:0. Branky: Bauer Tomáš, Brožík Ondřej 2.

2. semifinále: Spartak Horní Slavkov – FC Cheb 4:3. Branky: Vitouš Adam 2, Bejvl Dominik, Vavřinovský Jan – Hoferic Milan 2, Trsek Tadeáš.

Zápas o třetí místo: FC Cheb – Spartak Chodov 7:0. Branky: Daniš Matyáš 3, Hoferic Milan, Mezera Vojtěch, Trsek Tadeáš, Lungu Petr.

Finále: Spartak Horní Slavkov – FK Hvězda Cheb 1:2. Branky: Bejvl Dominik – Bauer Tomáš, Brožík Ondřej.

Konečné pořadí: 1. FK Hvězda Cheb, 2. Spartak Horní Slavkov, 3. FC Cheb, 4. Spartak Chodov.

Zápasy kategorie starších žáků byly ve stejné hale naplánovány od 12:00 hodin. K prvnímu semifinálovému utkání nastoupil vítěz základní části tým TJ Baník Svatava, kterého na cestě do finále čekal Spartak Horní Slavkov. Favoritem utkání byl určitě tým ze Svatavy, ale průběh utkání dal jasně najevo, že slavkovští se na závěrečný turnaj řádně připravili a během utkání to dali jasně najevo. Průběh zápasu byl naprosto vyrovnaný, což dokládá i konečný výsledek po odehraných třiceti minutách, kdy se skóre zastavilo na konečných 2:2.

Na řadu tak přišel první penaltový rozstřel turnaje. V tomto se štěstěna přiklonila na stranu favorita, který proměnil všechny tři své pokusy oproti dvěma soupeřovým. Svatava tak se štěstím postoupila do finále. Ve druhém semifinále se utkaly dvě věkové kategorie týmu FK Hvězda Cheb v soutěži zařazené pod označením A a B. „Áčko“ během utkání naplňovalo roli favorita a postupně svým mladším týmovým kolegům nastřílelo pět branek. Mladším se podařilo nastřílet branky dvě a po konečném skóre 5:2 tak postoupil do finále „A“ tým. V souboji o třetí místo se utkaly týmy Spartak Horní Slavkov a FK Hvězda Cheb „B“. Podle jejich semifinálových výkonů se dalo předpokládat, že se bude jednat o vyrovnaný souboj, což se také naplnilo.

Po odehraných třiceti minutách se konečné skóre zastavilo na stavu 1:1 a na řadu tak musely přijít pokutové kopy, přičemž v případě Spartaku se jednalo již o druhé vyústění zápasu tímto způsobem. Spartaku se na rozdíl od prvního penaltového rozstřelu podařilo tento zvládnout a to poměrem 3:1, a tak se jeho hráči mohli radovat z celkového třetího místa. Ve finále na sebe narazily týmy TJ Baník Svatava a FK Hvězda Cheb.

Předpoklady vyrovnaného utkání se bohužel nenaplnily a dalo by se říci, že Hvězda v uvedeném utkání dominovala. Postupně navyšovala skóre a po odehraných třiceti minutách se skóre zastavilo na stavu 7:3 ve prospěch Hvězdy Cheb, která tak mohla slavit titul v této věkové kategorii. Nejlepšími střelci soutěže se stali Voborník Antonín z týmu FK Hvězda Cheb a Borovička Michal z týmu Spartak Horní Slavkov, kteří nastříleli v základní části shodně 8 branek. Nejlepším hráčem závěrečného turnaje byl vyhlášen Uher Tomáš z týmu Spartak Horní Slavkov.

Výsledky starší žáci

1. semifinále: TJ Baník Svatava – Spartak Horní Slavkov 2:2 (PK 3:2). Branky: Rajchrt Jaroslav 2 – Lhotský Matyáš, Venený František.

2. semifinále: FK Hvězda Cheb – FK Hvězda Cheb B 5:2. Branky: Honzejk Jiří, Voborník Antonín 2, Štercl Lukáš 2 – Říha Adam, Zahrybelnyi Eduard.

Zápas o třetí místo: Spartak Horní Slavkov – FK Hvězda Cheb B 1:1 (PK 3:1). Branky: Schveiner Jan – Uher Tomáš.

Finále: FK Hvězda Cheb – TJ Baník Svatava 7:3. Branky: Štercl Lukáš 3, Voborník Antonín 2, Honzejk Jiří 2 – Pařízek Jakub, Rajchrt Jaroslav, Bolek Filip.

Konečné pořadí: 1. FK Hvězda Cheb, 2. TJ Baník Svatava, 3. Spartak Horní Slavkov, 4. FK Hvězda Cheb B.

V neděli byla sportovní hala Lokomotiva Cheb nachystána na pokračování bojů o vítěze krajského futsalového přeboru, tentokrát pro věkové kategorie mladšího a staršího dorostu. Od devíti hodin byly naplánovány zápasy mladších z uvedených kategorií. V souboji o prvního finalistu se utkaly FK Hvězda Cheb a spojený tým TJ Baník Habartov/TJ Lomnice. Favoritem byl určitě vítěz základní části FK Hvězda Cheb. Papírové předpoklady se však v tomto utkání nenaplnily.

Kluci ze spojeného týmu dominovali na hřišti svojí aktivitou a postupně navyšovali skóre na konečných 1:5 v jejich prospěch, což je zaslouženě posunulo do finále. Ve druhém semifinálovém zápase se utkaly týmy TJ Baník Svatava a Spartak Horní Slavkov. V tomto utkání naprosto dominoval tým ze Svatavy, který svému soupeři v prvním poločase nastřílel sedm branek a v tom druhém branky dvě. Slavkovským se nepodařilo vstřelit ani jednu branku, a tak konečné skóre 9:0 zcela zaslouženě posunulo do finále dorostence ze Svatavy. V souboji o třetí místo na sebe narazili poražení semifinalisté FK Hvězda Cheb a Spartak Horní Slavkov.

Ani v tomto utkání se slavkovským nedařilo. Celkem obdrželi od aktivního soupeře jedenáct branek, a sami vstřelili branky dvě, každou v jednom poločase. Hvězda si tak zcela zaslouženě vybojovala konečné třetí místo. Ve finále vyzvali dorostenci ze spojeného týmu TJ Baník Habarto/TJ Lomnice soupeře ze Svatavy. A finále to bylo, jak se patří. Průběh zápasu byl zcela vyrovnaný, čemuž odpovídal poločasový výsledek 1:1. Ve druhém poločase se podařilo týmu Baník Svatava odskočit na rozdíl dvou branek (4:2).

Tři minuty před koncem utkání si trenéři spojeného týmu vzali oddechový čas a pokusili se hrou brankáře v poli zvrátit nepříznivý stav. V této herní variantě se jim však podařilo vstřelit pouze jednu branku. Konečné skóre 4:3 pro Baník Svatava mohlo odstartovat oslavy jeho hráčů za vítězství v uvedené věkové kategorii. Nejlepším střelcem soutěže se stal Hlíza Tomáš z týmu Spartak Horní Slavkov, který nastřílel v základní části celkem 11 branek. Nejlepším hráčem závěrečného turnaje byl vyhlášen Rod Jan z týmu TJ Baník Habartov/TJ Lomnice.

Výsledky mladší dorost

1. semifinále: FK Hvězda Cheb – TJ Baník Habartov/TJ Lomnice 1:5 (0:3). Branky: Orvoš Michal – Runge Adam, Rod Jan, Prouza Krištof, Ječmen Robert 2.

2. semifinále: TJ Baník Svatava – Spartak Horní Slavkov 9:0 (7:0). Branky: Kyjovský Patrik, Mach Jan 2, Kováč Václav, Rubáš Denis 4.

Zápas o třetí místo: FK Hvězda Cheb – Spartak Horní Slavkov 11:2 (4:1). Branky: Benedek Tomáš, Benedek Jakub 3, Orvoš Michal 3, Varga Jakub, Sýkora Ondřej 2, Dočekal Miroslav – Hlíza Tomáš, Adam Nicolas Josef.

Finále: TJ Baník Habartov/TJ Lomnice – TJ Baník Svatava 3:4 (1:1). Branky: Janura Josef, Rod Jan, Ječmen Robert – Mach Jan 2, Kubín Jan, Rubáš Denis.

Konečné pořadí: 1. TJ Baník Svatava, 2. TJ Baník Habartov/TJ Lomnice, 3. FK Hvězda Cheb, 4. Spartak Horní Slavkov.

Od 13:00 hod. byly naplánovány zápasy závěrečného turnaje staršího dorostu. V prvním semifinále na sebe narazily týmy FK Hvězda Cheb a Sokol Dolní Žandov. Utkání bylo vcelku vyrovnané. Poločas se zastavil na skóre 2:1 pro tým Hvězdy. Ve druhém poločase Hvězda přidala branky tři a Sokol branky dvě. Konečný výsledek 5:3 tak posunul do finále favorita utkání tým FK Hvězda Cheb. Ve druhém semifinále na sebe narazily týmy TJ Baník Svatava a Spartak Horní Slavkov.

Ačkoliv kluci z týmu Spartak Horní Slavkov bojovali jak jen to šlo, výběr ze Svatavy a jeho kvality prostě byly tentokrát k neporažení. Poločasový výsledek se zastavil na skóre 4:0 pro Baník. Ve druhém poločase se již hrálo trošku volněji, jako by se zápas dohrával, oba soupeři v něm vstřelili po dvou brankách a konečný výsledek 6:2 posunul do finále favorita ze Svatavy. V souboji o konečné třetí místo na sebe narazily týmy Spartak Horní Slavkov a Sokol Dolní Žandov. Z utkání bylo patrné, že oběma týmům na konečném umístění záleží a do souboje daly všechno.

K zajímavosti utkání přispěl fakt, že bylo vyrovnané, a že se o vítěze v něm bojovalo až do posledních vteřin. Poločas stanovil výsledek 1:2 pro Žandov a tento stav se nezměnil po celý druhý poločas, kdy ani jeden tým nedokázal využít připravené šance, z nichž některé byly vyložené. Ze třetího místa se tak mohli radovat hráči z týmu Sokol Dolní Žandov. Ve finále na sebe narazily nejlepší dva týmy základní části. Ten, kdo čekal vyrovnaný zápas, musel být zklamaný.

Síla a kvalita týmu Baník Svatava byla tak výrazná, že ani kluci z Hvězdy nedokázali vzdorovat. Skóre postupně narůstalo a po čtyřiceti odehraných minutách se zastavilo na konečném skóre 8:1 pro Baník Svatava. Ten tak zcela zaslouženě ovládl kategorii staršího dorostu a z rukou pořadatele mohl převzít pohár za první místo. Nejlepším střelcem soutěže se stal Robausch Josef z týmu TJ Baník Svatava, který nastřílel v základní části celkem 11 branek. Nejlepším hráčem závěrečného turnaje byl vyhlášen Zázrivec Tomáš z týmu TJ Baník Svatava.

Výsledky staršího dorostu

1. semifinále: FK Hvězda Cheb – Sokol Dolní Žandov 5:3 (2:1). Branky: Marinč Martin 2, Sýkora Ondřej 2, Petříček Jaroslav – Fišer Dominik, Pohořalý Roman, Tomaštík Jaromír.

2. semifinále: TJ Baník Svatava – Spartak Horní Slavkov 6:2 (4:0). Branky: Hradecký Marek 2, Robausch Josef 3, Rubáš Dominik – Rypar Jakub, Kapura Arnošt.

Zápas o třetí místo: Spartak Horní Slavkov - Sokol Dolní Žandov 1:2 (1:2). Branky: Záhorský Tomáš – Kuvík Ondřej, Gábor Radek.

Finále: FK Hvězda Cheb – TJ Baník Svatava 1:8 (0:5). Branky: Sýkora Ondřej – Marek Viktor 2, Horvát Jan, Zázrivec Tomáš 4, Szabo Antonín.

Konečné pořadí: 1. TJ Baník Svatava, 2. FK Hvězda Cheb, 3. Sokol Dolní Žandov, 4. Spartak Horní Slavkov.

Po skončení každé věkové kategorie byly týmy ze strany pořadatele soutěží Karlovarského krajského svazu futsalu odměněny věcnými cenami, poháry, medailemi. Vítězové kategorií mladších a starších žáků si svým prvenstvím zajistili právo účasti na Mistrovství České republiky ve futsale uvedených věkových kategorií, k jehož uspořádání v letošním roce dojde ve dnech 22. a 23. června v Chebu a Františkových Lázních. V každé kategorii byl dále vyhlášen a odměněn nejlepší střelec základní části soutěže a nejlepší hráč závěrečného turnaje. Předseda VV Karlovarského krajského svazu futsalu Jan Rod na závěr turnaje poděkoval všem účastníkům, zejména pak jejich trenérům, kteří se svým svěřencům věnují prakticky nepřetržitě po celý kalendářní rok.