Fotbalisté Nejdku již od úvodního kola podzimní části krajské I. A třídy dávají pořádně najevo svým soupeřům, že jejich cílem je postup do krajského přeboru. Ani v předposledním kole soutěže tomu nebylo jinak.
Nejdek totiž porazil na svém hřišti nevyzpytatelný tým Rotavy 2:1, i přesto, že měl šancí na dva zápasy. Díky vítězství se tak Nejdečané v tabulce vyhoupli na bronzovou příčku s pětibodovou ztrátou na vedoucí Lomnici.

Úvod duelu s Rotaváky tradičně patřil domácím. Ti se dostali celkem rychle do jednobrankového vedení, když příhru Jakuba Rutrleho uklidil do branky hostí Antonín Mandous.

Druhý gól mohl přidat vzápětí David Šamberger, když po přihrávce Jiřího Falatka nechal v samostatném úniku vyniknout um rotavského brankáře. Ve druhé polovině prvního poločasu ovšem Nejdek vypadl z fotbalové role a na scénu se tak dostalali fotbalisté Rotavy. Odměnou za jejich aktivitu jim bylo vyrovnání, o které se zasloužil z přímého kopu Roman Prokop.

Ve druhém dějství pak opět přidal Nejdek na obrátkách a opět se brankově radoval, když se do statistik po rohovém kopu zapsal úspěšný střelec Václav Bečvář.
Poté mohli Nejdečtí několikrát navýšit své vedení, ale šance Zuzkoviče, Kinkala, Rutrleho či Falatka zůstaly nevyužity. Velkou překážkou nejdeckým kanonýrům byl především rotavský brankářský čaroděj, který svými bravurními zákroky pořád držel akcie Rotavy na vyrovnání. Málem se to povedlo, to když v 78. minutě vykopával balon z brankové čáry nejdecký Rutrle. Přesto se již v hodně nervózním závěru utkání ukazatel skóre nezměnil, a Nejdek si tak připsal na své konto čtvrtou výhru v řadě.

Nejdek – Rotava 2:1

Branky: Bečvář, Mandous – Prokop. Poločas: 1:1. Rozhodčí: Barzi. Diváci: 170.
Nejdek: Hudec – J. Rutrle, Bečvář, Myslivec, F. Rutrle – Šamberger, Falatek, Draxal, Kinkal – Mandous, Zuzkovič (stř. Jílek, Bachratý, Krajňák). Trenér: Miroslav Šinovský.