„Ve středu jsme zajížděli opět do Ústeckého kraje na druhé přípravné utkání se Slavojem Žatec, který hraje krajský přebor Ústeckého kraje. Na utkání jsme vzali co nejvíce hráčů, abychom rozložili rovnoměrně zátěž mezi všechny hráče," vysvětloval ostrovský trenér Ivan Filip.

„Z mužstva jde cítit zdravá konkurence, každý hráč hraje naplno, aby se dostal později do základní sestavy, což prospívá hře, kdy hrajeme utkání ve vysokém tempu," pochvaloval si Filip.

Ostrováci vstoupili do zápasu aktivně a již v 15. minutě mohli jít do vedení, když měli po faulu na Milana Novotného v pokutovém území výhodu pokutového kopu, který však Jan Tolar neproměnil.

Skóre duelu tak gólově otevřel až ve 28. minutě po nahrávce Jakuba Diviše do šestnáctky hostů a následné tvrdé ráně Milan Novotný, který nekompromisně prostřelil žateckého gólmana.

Z vedení se však Ostrováci neradovali příliš dlouho, když ve 39. minutě bylo vyrovnáno, když domácí forvard natřikrát prostřelil brankáře Ostrova Michala Sütta. „Samotné utkání se hrálo ihned od začátku ve vysokém tempu, prvních pětadvacet minut bylo vyrovnaných, když si šance vytvářela obě mužstva," ohlédl se za prvním poločasem ostrovský trenér.

Po změně stran se dlouho nic nedělo, tedy až na závěrečnou dvacetiminutovku, kdy Ostrováci přitlačili na gólové struně a Žatec nevěděl, kudy kam.
V 70. minutě Ostrov přečíslil soupeře, čehož využil Milan Novotný a z malého vápna navrátil svému týmu vedení.

O sedm minut později, tedy v 77. minutě, Ondřej Nýber vypíchl míč žateckému stoperovi a po samostatné akci obešel také brankáře a navýšil rozdíl ve skóre na dvě branky.

Domácí však nesložili zbraně a v 83. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Dvě minuty nato vybojoval ostrovský kanonýr Petr Klaus míč ve velkém vápně a následně svou akci gólově zúročil.

V 87. minutě už vedli Ostrováci o tři branky, když souhru s Martinem Matouškem přetavil v gólovou radost Ondřej Nýber. V 88. minutě měl Ostrov k dispozici po faulu na Jakuba Glance druhý pokutový kop, který tentokrát s přehledem proměnil Daniel Horváth, který tak v podobě šesté branky udělal tečku za druhým přípravným zápasem.

„Postupem času soupeři docházely síly a my toho dokázali hlavně ke konci utkání gólově využít," dodal závěrem Filip. V neděli 24. července zamíří Ostrov k předkolu MOL cupu do Souše, kde začne zajímavé utkání v 17.00 hodin.

Slavoj Žatec – FK Ostrov 2:6 (1:1). Branky Ostrova: 28. a 70. Milan Novotný, 77. a 87. Ondřej Nýber, 85. Petr Klaus, 88. Daniel Horváth.

FK Ostrov: Süttö – Jílek, Nerad, Glanc, Tomáň - Kobera, J. Horváth, Tolar, Matoušek – Diviš, M. Novotný (stř. Klaus, Nýber, Wolf, D. Horváth, Kunz, Richtárech). Trenér Ivan Filip.