V obraně by sokolovský kouč Daniel Šmejkal znovu rád spoléhal na vysokého Ladislava Takácse. Bek reprezentační dvacítky byl oporou hornického týmu v duelu s Karvinou. „Věděli jsme, že to asi nebude jednoduché utkání. Do zápasu jsme šli s tím, že doma chceme vyhrát, a tak chceme být aktivní. Zápas se vyvíjel dobře, dali jsme brzy gól," vrací se k utkání Takács.

Po přestávce ale prokázal své kvality také celek ze Slezska. „Ve druhé půli hosté více zapnuli, bylo to vidět i na hřišti, vytvořili si šance a vyrovnali," říká obránce Baníku. Nakonec se body po remíze 1:1 dělily.

„V uvozovkách můžeme být rádi za remízu, jsme zklamaní, příjemnější by byla výhra, ale remíza je spravedlivá," přiznává 19letý hráč, který v závěru také „hasil" brejk soupeře. „Ani nevím, jak se k němu dostal míč, byl jsem za ním, dal si to trochu dopředu, zkusil jsem mu to skluzem vypíchnout, to se povedlo," popisuje situaci „Laco" Takács.

Zda v Třinci nakonec nastoupí, kvůli reprezentačním povinnostem, se rozhodne až dnes večer. Tak či onak, Baník se vypraví do Slezska pro další tři body„Je jedno, jestli jsou na šestém místě, nebo kdekoliv jinde. Mají sice nějakou sérii bez výhry, takže budou chtít urvat tři body. My tam ale zkrátka jedeme pro vítězství," říká bojovně naladěný Takácsův spoluhráč z obrany Zbyněk Vondráček.