Domácí se budou muset vyrovnat s víkendovou zápasovou pauzou, kvůli lichému počtu účastníků Fotbalové národní ligy na ně v posledním kole vyšel volný los. „Je to škoda, ale nedá se s tím samozřejmě nic dělat. My máme rytmus prakticky stejný a ta pauza utekla jako voda. Samozřejmě byl bych radši, kdybychom měli mistrovské utkání," poznamenal kouč Baníku.

Přípravný zápas Sokolov nehrál. „Pouze hráči, kteří nebyli herně tolik vytíženi, si zahráli za B-tým. Ostatní měli o den víc volna," přiblížil Šmejkal. V sobotu nastoupí baníkovci proti Ústí nad Labem. Severočeši jsou v tabulce na druhém místě, Sokolov je třetí. Oba celky mají dlouhou šňůru bez porážky, Ústí osm, Baník dokonce deset zápasů.

„Stoprocentně to není špatná bilance, to musíme upřímně přiznat. Ale řekněme si na rovinu, že v tříbodovém systému může být všechno jinak. Vidíme, že Ústí nad Labem má stejný počet zápasů, jednu porážku, ale také o jeden bod víc. My si těch pěti výher a pěti remíz vážíme a jsme strašně rádi," okomentoval sokolovský trenér fakt, že Baník ještě neokusil hořkost porážky.

Očekávat se dá vedle kvalitního fotbalu pořádná taktická bitva. Oba týmy mají o svém sobotním soupeři plno poznatků. „My jsme viděli je, oni viděli nás," usmívá se Šmejkal. Taktiku Baníku odkrýt nemůže. „Určité věci máme připravené, ale to nemůžu prozradit," omlouvá se.

Kvalita soupeře je ale zcela zřejmá. „Ústí je velmi kvalitní celek, který deset kol prokazuje svou výkonnost," poukazuje kouč Baníku. Severočeský tým se navíc může pyšnit nejaktivnější ofenzivou druhé ligy. „Je to mužstvo, které vstřelilo nejvíce gólů v soutěži, má velmi dynamické hráče, výborný přechod do útoku," upozorňuje Šmejkal.

Ten se bude muset obejít bez Františka Dřížďala, ostatní hráči by měli být k dispozici. Nálada v kabině je dobrá. „Na utkání se těšíme. Věřím, že to bude hezké utkání z obou stran, že přijdou diváci v hojném počtu a nebudou se nudit," přeje si lodivod hornického celku. Daniel Šmejkal také doufá, že jeho mužstvo duel zvládne. „Věřím v dobrý konec pro nás," říká na závěr.