V chyšském podzámčí totiž po skončení první části přeboru zavládlo velké zklamání. Tamní fotbalisté si totiž připsali na své konto čtrnáct bodů a tím i čtrnáctou příčku v tabulce.


„Nemůžeme být určitě spokojeni, jelikož jsme měli jiné cíle, a to skončit v klidném středu tabulky. To se nám ale nepovedlo. Hodně utkání jsme totiž prohráli pouze o gól, když jsme dojeli na naši slabou střeleckou produktivitu. V některých zápasech jsme pak měli doslova fotbalovou smůlu," bilancoval první část soutěže trenér chyšského Sokola Josef Šrámek.


Zimní přípravu načali Chyšští bez velkých změn první víkend v lednu. Tréninkové dávky pak polykali třikrát v týdnu.
„Do  přípravy jsme naskočili na začátku ledna a trénovalo se tradičně třikrát v týdnu. K tomu jsme posléze připojili přípravná utkání. Na konci ledna jsme zamířili na pětidenní soustředění na Jesenici u Rakovníka, kde jsme nabírali fyzickou kondici, a i docházka byla vcelku slušná, když se pohybovala kolem čtrnácti patnácti hráčů. Odehráli jsme také několik zápasů, ve kterých jsme si vedli se střídavými úspěchy," narážel Šrámek na prohru se Žihlí 2:8, výhry nad Bochovem 6:2 a Útvinou 3:0.


„Na závěr přípravy jsme odehráli takovou malou generálku mezi naším A-týmem a rezervou, kde nešlo ani tak o výsledek, ale hlavně o herní projev. Především jsme se zaměřili na koncovku, která nám na podzim dělala velké problémy," poukazoval Šrámek.


V jarní části krajského přeboru tak čeká chyšské fotbalisty záchranářská mise. „Náš cíl je jasný, zachránit se v soutěži i pro příští ročník. Víme, že to bude nesmírně těžké, ale popereme se o to. Snad jsme si fotbalovou smůlu vybrali již na podzim," přeje si záchranu v přeboru Šrámek.

Sokol Chyše

Brankáři: Rudolf Nádler (91), Jiří Štětina (91); obránci: Ondřej Kubinec (77), Miroslav Dorňák (89), Josef  Velek (88), Zdeněk Vukliševič (93), Jan Kadlec (89), Lukáš Válek; záložníci: Miroslav Bouška (85), Josef Lavička (82), Václav Dvořák (85), Jiří Hanzlíček (69), Jaroslav Lábr (93), Zdeněk Machyna, Lukáš Vojta; útočníci: Václav Pavelka (91), Lukáš Štětina, Erik Laurich (89).
Přišli: nikdo.
Odešli: nikdo.
Trenér: Josef Šrámek. Asistent trenéra: Petr Podařil.  Vedoucí mužstva: Jiří Nekvapil. Prezident klubu: Luboš Prokop.