Ten byl posléze jako jeden z mála rozšířen, a to na šestnáct a pak na sedmnáct týmů. V současné době bojuje v krajském přeboru šestnáct týmů. Po jarní části této soutěže však již bude všechno zcela jinak. Důvod? Krajský přebor čeká rozumné zeštíhlení.


Kvalita totiž po rozdělení krajů značně pokulhávala a risk, že by se soutěž řádně zkvalitnila příchodem dalších týmů, vzal za své. Spíše naopak.  Karlovarský krajský fotbalový svaz se tak rozhodl zúžit soutěž na čtrnáct týmů.  Takže jarní část bude pro některé kluby hodně náročná.


Suverénem podzimní části byla překvapivě, ale zaslouženě chebská Hvězda, která si vytvořila na čele tabulky před druhými Mariánskými Lázněmi osmibodový náskok. Pokud se nestane nic závažného, mohou se v Chebu těšit na divizní příchuť. Cesta však to bude nejen pro tým Hvězdy hodně dlouhá a náročná. Zamíchat pořadím totiž může i ostrovská omladina či Horní Slavkov. Poslední slovo však neřekly ani zbylé týmy, tedy alespoň ty na dostřel první pozici.


Velmi zajímavé jaro čeká týmy namočené v sestupovém pásmu, a že je jich tam jako máku. Prozatím drží černého Petra ve svých rukou hráči Františkových Lázní, kterým patří poslední příčka. Spolu s nimi jsou  již jednou nohou v krajské I. A třídě i fotbalisté žlutického Sokola. Dalším adeptem, který může opustit krajskou smetánku, je překvapivě Chyše a také Vintířov, který mohutným finišem v závěru podzimu poskočil na třináctou pozici, ale stejně jako předešlé týmy ještě ve druhé fázi soutěže bude muset pořádně zabrat. To samé se dá říci i o chodovském Spartaku, který měl určitě jiné cíle než dvanáctou pozici. Dalšími týmy, které jsou v ohrožení, jsou dva nováčkové, Aš a Lomnice. Nic jistého však nemají ani Citice, Stará Role nebo Nové Sedlo.


Jarní část, ve které by měly sestupovat dva týmy a třetí si zahraje baráž o udržení, tak slibuje pořádné fotbalové horko. Ale pozor, může být ještě hůře, a to v případě, že by Toužim z divizní soutěže sestoupila a nikdo z Karlovarského kraje by  do ní nepostoupil. To by pak  přišel na program řádný fotbalový sešup. Ale nepředbíhejme…