První část soutěže po právu ovládla chebská Hvězda, která sice vstoupila do nového ročníku porážkou, a stejně si počínala i v posledním podzimním vystoupení, ale to nic nezměnilo na tom, že získala titul podzimního mistra. Na druhém místě pak přezimují Mariánské Lázně, které právě chebské Hvězdě sebraly tři body a náskok Chebanů před startem jarní části zredukovaly na osm. Na třetím místě skončil FK Ostrov. Naopak na posledním místě skončily překvapivě Františkovy Lázně, které vybojovaly pouze jedenáct bodů. O něco lépe pak dopadly týmy Chyše a Žlutic, které si připsaly na svá konta čtrnáct bodů.  My si pro vás připravili malé fotbalové ohlédnutí za první částí krajského přeboru. Těmto statistikám vévodí zejména tým chebské Hvězdy.

39. Tolik bodů nasbírala během první části soutěže na své konto Hvězda Cheb, která jak podzimní část soutěže načala, tedy porážkou, tak ji i zakončila. Mezitím si však na své konto připsala třináct výher, které ji vyhouply na čelo krajské tabulky. V patnácti utkáních si tedy Chebané připsali na své konto ještě dvě porážky. Na druhém místě skončily Mariánské Lázně, které desetkrát vyhrály, jednou remizovaly a čtyřikrát prohrály. Podzimní bronz připadl Ostrovu, který osmkrát vyhrál, třikrát se se soupeři o body podělil a čtyřikrát odešel ze hřiště poražen. Nejméně bodů, a to přesně jedenáct,  nasbíraly na podzim Františkovy Lázně, které tak uzavírají krajskou tabulku. O něco lépe je na tom duo Chyše, Žlutice. Oba týmy nashromáždily na své konto čtrnáct bodů.
Domácí prostředí. To proměnili v sedmi utkáních v jedenadvacet bodů fotbalisté chebské Hvězdy, kteří k sedmi výhrám přidali i super skóre 29:2. Na druhém místě skončil nováček FC Cheb, který odehrál doma zápasů osm, ve kterých si připsal na své konto sedm výher a jednu porážku, za což byl odměněn 21 body. Na třetím místě se usadilo Královské Poříčí, které vybojovalo v osmi duelech šest výher, jednu remízu a jednu porážku, za což bralo devatenáct bodů. Druhým týmem, který v domácím prostředí nepoznal hořkost porážky, jsou Mariánské Lázně, které v šesti odehraných zápasech pětkrát vyhrály a  jednou remizovaly. V domácím prostředí byl nejhorším týmem nováček z Lomnice, který urval v šesti duelech pouhých pět bodů, když jednou vyhrál, dvakrát remizoval a třikrát prohrál.
Hřiště soupeře. Na tom si opět nejlépe počínali hráči chebské Hvězdy, kteří se na půdě soupeře představili hned osmkrát, z toho šestkrát vyhráli a dvakrát prohráli. V této tabulce skončily na druhém místě Mariánské Lázně, které měly na pořadu devět utkání, v nichž získaly za pět výher a čtyři porážky patnáct bodů. Na třetím místě pak skončil Horní Slavkov, který vydřel třináct bodů. Naopak na půdě soupeře se vůbec v podzimní části nedařilo Vintířovu, ten totiž v pěti duelech ani jednou na bodovou radost nedosáhl.
Nejvyšší návštěvnost. Tou se mohla pochlubit Hvězda Cheb, která se jako jediná přehoupla přes dva tisíce.  Na jejích patnáct zápasů se totiž přišlo kouknout 2 248 fanoušků. Těsně pod dvoutisícovou hranicí skončil tým chyšského Sokola, na který se vypravilo v podzimní části 1995 diváků. Na pomyslném třetím místě skončil s 1820 fanoušky nováček z chebského FC. Nejméně pak táhla v podzimní části Stará Role, na tu se vypravilo v patnácti zápasech pouhých 905 diváků.
Nejvíce branek. Třiašedesát gólů nasázeli v první části krajského přeboru svým soupeřům kanonýři v dresu Hvězdy Cheb. Druhým nejpilnějším mužstvem byl ostrovský FK, který zatížil konta soupeřů 45 góly. Osmatřicet branek pak nasázely ve svých duelech Mariánské Lázně. Nejmizernější mušku měli na podzim v Novém Sedle, když se ze vstřelené branky radovali pouze jedenadvacetkrát.
Nejlepší obrana. Tou  se během první fáze soutěže mohli pochlubit hned ve třech klubech, a to chebské Hvězdě, Mariánských Lázních a Novém Sedle. Trio mužstev totiž inkasovalo pouhých devatenáct branek. Naopak nejhorší obranou disponovaly Žlutice, které inkasovaly hned 46 gólů.
Návštěva kola. Tu si připsali v rámci třetího kola v Chyši, když souboj tamní jedenáctky s Novým Sedlem přišlo zhlédnout na hřiště do chyšského podzámčí 400 fanoušků. V pátém kole stejná návštěva viděla souboj chebského FC, který hostil Horní Slavkov. Nejmenší návštěvu si připsala v prvním kole soutěže na své konto Stará Role, která hostila chebský FC. Toto utkání zhlédlo 20 nejvěrnějších fanoušků. Stejný počet příznivců se pak vydal v sedmém kole na souboj Vintířova s týmem Františkových Lázní.
Hříšníci. Celkem padlo v podzimní části 46 červených karet, o které se podělilo všech patnáct týmů. Nejvíce jich nasbírali hráči ašské Jiskry, kteří ji viděli v rukou rozhodčích osmkrát. O dvě méně jich pak zhlédli fotbalisté citického Sokola. Pětkrát se poroučeli předčasně pod sprchy hráči hornoslavkovského Spartaku a čtyřikrát fotbalisté Staré Role, chodovského Spartaku a nováčka z Lomnice.
Kanonýři. Korunku nejlepšího střelce podzimu si rozdělili na dva díly kluboví spoluhráči Radek Čížek a Pavel Hudeček. Oba snajpři oblékají dres Hvězdy Cheb a oba se osmnáctkrát zapsali do listiny střelců. Tím  obsadili první dvě místa v tabulce kanonýrů. I třetí místo se dělilo, a to rovnou třikrát, když si jedenáct gólů na své konto připsali ašský David Sládeček, vintířovský Michal Svůra a ostrovský Jan Tolar. 
Pořádný mazec. Ten si užila stovka fanoušků, kteří navštívili v rámci třetího kola  utkání Lomnice – Hvězda Cheb, jež nakonec vyhráli Chebané v poměru 10:3. Těsně pod desetibrankovou kvótou pak zůstali kanonýři v utkání Ostrov – Horní Slavkov, 9:0, a Hvězda Cheb – Jiskra Aš, taktéž 9:0.
Čistá konta. Těch bylo k vidění v podzimní části celkem 40. Nejvíce si jich připsala chebská Hvězda, která v sedmi zápasech neobdržela branku. Čtyřikrát pak neinkasovaly týmy ze Sokolovska, a to Nové Sedlo a Královské Poříčí. Tři čistá konta si udržela v první části soutěže mužstva chebského FC, citického FC, Staré Role a Horního Slavkova.
121. Tolik zápasů se odehrálo v podzimní části krajského přeboru. Padlo v něm celkem 397 branek, které vidělo 9708 diváků. Ve čtyřiašedesáti duelech se radovaly z vítězství domácí týmy a v 37 případech pak braly tři body hostující celky. Dvacet soubojů pak skončilo dělbou bodů.