Ta se v uplynulých dnech opět řádně připomněla fotbalovému národu. A opět negativně. Jedenácté kolo soutěže, ve kterém ´vypráskal´ Chomutov na svém hřišti v poměru 5:1 karlovarské 1.FC, totiž nebylo úplně v pořádku. Jako první o tom informoval server Aktuálně.cz. Údajně šlo o sázení po internetu na vysoký počet branek.
Tento souboj tak nadělal dodatečně funkcionářům obou klubů pořádné vrásky na čele. Důvod?  Kauza bude podle stanoviska FAČR postoupena k vyšetřování Policii ČR. Nejen nad karlovarským klubem se tedy stahují fotbalová korupční mračna.
„Podle vyhodnocení systému Sportradar je tu důvodné podezření, že mohlo dojít k manipulaci za účelem sázek, a to ohledně počtu gólů. Informoval jsem ihned předsedu asociace a generálního sekretáře. Neprodleně ji předáme i policii, " řekl deníku Aktuálně.cz bezpečnostní manažer FAČR Martin Synecký.
Po utkání s Chomutovem se poroučel od týmu trenér Jiří Schveiner, kterého varské vedení odvolalo.
„Já byl po prohraném utkání s Chomutovem odvolán kvůli špatným výsledkům. Co se týče této kauzy, tak se k ní nechci nijak vyjadřovat, jelikož je to v kompetenci jiných lidí, kteří by to měli vyřešit. Jen podotýkám, že já mám svědomí čisté," poukazuje odvolaný trenér.
Karlovarský klub se tak dostal do hodně těžké pozice. Zejména když v dresu lázeňského týmu nastupují převážně mladíci. Ti by měli být údajně hlavními postavami v této kauze.
„Jestli se opravdu prokáže, že někdo z našich hráčů vsázel na naši prohru, tak ten hráč automaticky v našem klubu končí," vysvětlil exkluzivně pro Deník předseda 1.FC Karlovy Vary Zdeněk Havel.