OKRESNÍ PŘEBOR

Víkendové deváté kolo nejvyšší okresní soutěže mužů přineslo desátou výhru pilskému Baníku, který uspěl v Dalovicích v duelu se Sedlecem. Domácí sice prohrávali v duelu rozdílem tří branek, ale dvěma parádními trefami Daniela Shorného, který vymetl jak pravou, tak i levou šibenici pilské svatyně, nakonec stáhli manko na rozdíl jedné branky. Divoká přestřelka byla k vidění v derby horalů, ve kterém se proti sobě postavily Nové Hamry a Pernink.

Hameráci sice brzy vedli dvoubrankovým rozdílem, Pernink ale nesložil zbraně a dokázal duel dovést do vítězného konce. I tým Kyselky předvedl parádní obrat, když na hřišti v Březové prohrával tříbrankovým rozdílem, ale nakonec z toho byla po čtyřech vydařených střelách výhra v podání týmu z Poohří.

Na střelecké vlně se stále drží Dalovice, které se představily v Kolové, kde slavily šestibrankovou výhru. Šest branek nasypalo i nejdecké béčko soupeři z Toužimi B. Vojkovice si dojely pro pětibrankovou výhru do Bečova a Božičany se rozešly smírně s Verušičkami.

III. TŘÍDA

Deváté kolo soutěže přineslo šlágr na stadionek v žaludové aleji, tedy do Počeren, tam dorazila Útvina. V tomto duelu šlo o fotbalový trůn, na kterém seděli s tříbodovým náskokem Útviňáci. Ti plnili na půdě druhého týmu roli favorita, což potvrdili i vyhraným prvním poločasem.

„První půli jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a nedovolili jsme mu hrát, ale nedokázali jsme využít některou z našich šancí. I když jsme byli lepší, tak jsme ve 34. minutě inkasovali z ojedinělého brejku nádhernou střelou z 20 metrů a za tohoto stavu jsme šli do kabin,“ popisoval první dějství trenér Počeren František Vébr.

Po změně stran však Počerny přitlačily na gólové struně a nakonec dokázaly otočit ukazatel skóre ve svůj prospěch. „Cíl byl jasný, otočit výsledek, to se nám podařilo, když jsme soupeře během sedmi minut paralyzovali a dali jsme tři rychlé góly za sebou. V 72. minutě jsme pak přidali pojistku v podobě čtvrtého úspěchu a soupeř už jen po naší chybě v obraně kosmeticky upravil výsledek na 4:2,“ ohlédl se za druhým poločasem Vébr.

Počerny tak po výhře vystřídaly na fotbalovém trůnu právě tým Útviny. „Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a posunuli se tak na první místo v tabulce, ale soutěž je dlouhá, takže nesmíme usnout na vavřínech, mohlo by se nám to vymstít,“ varuje kouč Počeren.

Ve zbylých zápasech se kanonýři nešetřili. Sadov nasázel osm kousků Otročínu, Potůčky vyprovodily sedmičkou Žlutice B, stejně si počínaly Stanovice v souboji s Hájkem a v přestřelce se Stružnou uspěly Děpoltovice B. Abertamy pokořily Krásné Údolí a Hroznětín B Kolovou B.

Okresní přebor Karlovarska, 7. kolo

Bečov – Vojkovice 2:5 (1:3). Branky: 33. Říha Roman, 65. Bílý Tomáš – 18. Holý Jakub, 37. Petrus Jan, 44. Petrus Jan, 80. vlastní, 82. Matoušek Marek.

Březová – Kyselka 3:4 (3:1). Branky: 13. Štěpán David, 20. Štěpán David, 34. Hvizd Jan – 40. Hekel Pavel, 73. Hekel Pavel, 83. Hekel Pavel, 85. Rauscher Denis.

Sedlec – Pila 3:4 (1:2). Branky: 10. Bílý Patrik, 66. Shorný Daniel, 68. Shorný Daniel – 22. Vavřina Robert, 35. Plic Jakub, 53. Duda Josef, 57. Vavřina Robert.

Božičany – Verušičky 3:3 (1:2). Branky: 26. Nitsch Vladimír, 55. Rubáš Jan, 74. Petr Marcel – 40. Tvrdek Daniel, 44. Tvrdek Karel, 52. Berky Jakub.

Nejdek B – Toužim B 6:1 (2:0). Branky: 6. Kinkal Lukáš, 39. Vašek Jan, 49. Ševčík Petr, 71. Vašek Jan, 82. Rutrle Jakub, 85. Ševčík Petr – 78. Kolena Karel.

Kolová – Dalovice 1:6 (1:3). Branky: 37. Gábner Jakub – 14. Ondruš Martin, 17. Richtář Petr, 33. Mychajljuk Vitalij, 67. Richtář Petr, 75. Hlůžek Jakub, 89. Richtář Petr.

N.Hamry – Pernink 4:6 (2:1). Branky: 5. Rudolský Michal, 25. Rudolský Michal, 56. Ullmann Aleš, 81. Rudolský Michal – 43. Karlík Jakub, 51. Klimm Daniel, 61. Čečák Petr (PK), 66. Klimm Daniel, 71. Chára Lukáš, 78. Braný David.

III. třída Karlovarska, 7. kolo

Sadov – Otročín 8:1 (5:1). Branky: 7. Žid Miroslav, 14. Slakoper Daniel, 17. Osten Jiří, 41. Dimitrov Jan, 42. Slakoper Daniel, 51. Osten Jiří, 53. Osten Jiří, 66. Slakoper Daniel – 24. Axamský Martin.

Hroznětín B – Kolová B 2:0 (1:0). Branky: 41. Šebesta Petr, 85. Kroupa Roman.

Potůčky – Žlutice B 7:1 (4:0). Branky: 15. Poliščuk Jiří, 20. Malý Petr, 25. Šípek Miroslav, 30. Chvapil Petr, 55. Zralý Jindřich, 65. Malý Petr, 70. Malý Petr – 50. Červený Tadeáš.

Počerny – Útvina 4:2 (0:1). Branky: 54. Krajsa Adam, 55. Pancner Vladimír, 61. Krajsa Adam, 72. Pancner Vladimír – 34. Pavlík Jiří, 79. Diviš Vladimír.

Abertamy – Kr.Údolí 4:2 (2:0). Branky: 2. Vlk Pavel, 21. Lakatoš Zdeněk, 7. Lobodáš Petr, 24. Vlk Pavel – 32. Olejník Ondřej, 33. Olejník Ondřej.

Stanovice – Hájek 7:2 (4:1). Branky: 4. Vítek Milan, 5. Klauz Václav, 12. Vítek Milan, 33. Klauz Václav, 56. Klauz Václav, 60. Klauz Václav, 89. Klauz Václav – 14. Kubrycht Jan, 48. Drahokoupil Jaroslav.

Děpoltovice B – Stružná 6:5 (4:1). Branky: 12. Belbl Václav, 17. Hudák Tomáš, 27. Košťál Tomáš, 39. Wendler Martin, 46. Hudák Tomáš, 56. Hudák Tomáš – 45. Hejhal Josef, 48. Križko Tomáš, 55. Peha Julius, 63. Peha Julius, 78. Rendl Zdeněk.