Čtvrtečních fyzických testů na FTVS v Praze ani pátečního prvního tréninku na domácí umělce se nemohli zúčastnit obránci František Dřížďal s Ludvíkem Tůmou, kteří se v rámci individuální přípravy zranili.

Chyběl také další z obránců Otto Urma, jenž byl nominován na soustředění reprezentace do 21 let na španělském ostrově Tenerife. „Jsem rád, že jsme se po měsíci sešli, i když bohužel ne v kompletní podobě. V těchto dnech se budeme připravovat vesměs dvoufázově a celý blok zakončíme příští sobotu prvním utkáním proti německému soupeři z nižší soutěže," řekl na úvod hlavní trenér Daniel Šmejkal, který tím připomněl přípravný zápas proti BSG Stahl Riesa. Ten se odehraje v sobotu 16. ledna v 11.30 hodin v Sokolově.

Do zimní přípravy s A mužstvem se zapojil dorostenec Jan Kalina (ročník 1998), dále Ladislav Mestl, Daniel Krlička (oba na podzim nastupovali v Karlových Varech) a Matěj Kravar (hostoval v Tachově). Na jaře budou v třetiligovém Tachově hostovat záložníci David Čada s Davidem Vaněčkem, kteří však ještě zůstanou v baníkovské přípravě do konce ledna.

V současné době se také řeší podoba kádru pro jarní část sezóny, o čemž svědčí také slova ředitele klubu Mgr. Tomáše Provazníka. „V posledních dnech neděláme se sportovním ředitelem Vítězslavem Hejretem a trenérem Danielem Šmejkalem nic jiného, než telefonujeme na všechny strany a vytipováváme vhodné hráče do systému, jaký jsme si zvolili, tedy aktivní a ofenzivní pojetí hry," říká.

V prosinci měli v Sokolově se všemi hráči jednání, při nichž si vysvětlili cíle pro jarní část. „Se všemi hráči, kromě Manzii, který se vrátil na přípravu zpět do kmenové Dukly Praha, jsme byli domluveni," prozrazuje Provazník.

To však není jediná ztráta Baníku v zimní přestávce. „Dobré podzimní výkony pro nás měly i negativní dopad. Laco Takács hrál stabilně, byl na očích, nastupoval v reprezentaci a minulý týden přestoupil z Teplic do Mladé Boleslavi. V současné době jsme tak přišli o středního obránce," pokračuje ředitel sokolovského klubu.

Baník ale přišel neplánovaně i o Václava Proška. „Mysleli jsme, že zůstane. Ten ale začal přípravu v prvoligových Bohemians 1905," diví se Tomáš Provazník.

Kdo zmíněné hráče nahradí? „Máme v hledáčku post hrotového útočníka, středního obránce a krajní záložníky. V zimní přípravě nepůjdeme cestou zkoušení velkého množství hráčů. Máme vytipovaná konkrétní jména, která chceme otestovat," říká na závěr ředitel FK Baník Sokolov.

                                                                                                                                                                                                                             (fkb)