Fotbal: Zimní pohár TJ Vojkovice, druhé a třetí kolo

Vojkovice - Zimní pohár TJ Vojkovice má za sebou úspěšně druhé a třetí kolo.

30.1.2013

Zimní turnaj TJ VojkoviceFoto: Deník/Daniel Seifert

II. kolo: Mohutný finiš Sedlece na body nestačil

Druhým kolem pokračoval o uplynulém víkendu fotbalvý Zimní pohár TJ Vojkovice. A opět se fotbalisté všech zúčastněných klubů pořádně nadřeli.

Důvod? Ostrovská umělka opět byla dost namrzlá, a tak toho hráči více nabruslili, než nahráli. V prvním utkání poměřil své síly Bečov s Březovou. Nakonec se druhé turnajové výhry, která tentokrát byla 3:2, radovali Bečováci. Naopak pro Březovou to byla druhá prohra v řadě za sebou.

„Do druhého utkání  zimního  turnaje  jsme nastupovali v malinko jiném  složení, když dostali prostor hráči ze širšího kádru, ale na hře to vidět nebylo. Sice nám chvilku trvalo,  než  jsme  se  přizpůsobili  terénu, který byl hodně namrzlý, ale postupem času se vše zlepšilo. Přestáli jsme dvě  veletutovky, kdy  hráči  Březové netrefili prázdnou  branku. Naopak my jsme se poté dokázali gólově prosadit, a  to hned dvakrát," bilancoval první poločas bečovský trenér Roman Pejml.

Bečov velmi dobře zachytil i úvod druhého poločasu, ve kterém Březové přidal třetí branku. Pak ale přišel na program výpadek, a Březováci toho využili dvěma góly ke snížení.

„Duel jsme měli velmi dobře rozehraný, ale místo toho abychom ho v klidu dohráli, jsme za stavu 3:0 přestali hrát. Zaslouženě jsme za naši pasivitu dvakrát inkasovali, a mohli jsme být rádi, že Březová nakonec nevyrovnala, když k tomu měla hodně blízko. S prvním poločasem jsem byl spokojen, stím druhým už vůbec ne. hráči se přesvědčili, že se musí hrát celých devadesát minut," zlobil se Pejml.

Ve druhém turnajovém souboji si připsaly Vojkovice první bodový zisk,  který byl tříbodový, když pokořily tým Sedlece 4:3. Sedlec po prvním poločase sice prohrával 1:3, ale nakonec po mohutném finiši sahal po vyrovnání. Nakonec  se však fotbalová štěstěna přiklonila k týmu Vojkovic, který si tak mohl vychutnat první turnajové vítězství.

Výsledky, 2. kolo:

Bečov – Březová 3:2

Branky: Petra 2, Glib – Richter 2. Poločas: 2:0.

Vojkovice – Sedlec 4:3

Branky: Petrus 2, Vorel, Kučera – Kováč, Hruška, Fenkl. Poločas: 3:1.

III. kolo: Bečov zničil šesti kousky Perštejn, a vévodí tak vojkovickému turnaji

Již třetí kolo měl na programu na ostrovské umělce Zimní pohár TJ Vojkovice. Tentokrát vyšlo fotbalové volno na pořádající Vojkovice, a i přesto se bylo na co koukat. Zasloužil se o to velkou měrou bečovský Slavoj, který nasázel šest branek Perštejnu. Bečov tak ani ve svém třetím turnajovém vystoupení neztratil ani bod, a po zásluze tak vévodí tabulce.

Premiérovou výhru na turnaji pak brali fotbalisté Sedlece, když v hodně zajímavém utkání pokořili Březovou čtyřbrankovým rozdílem.  Ta si tak na své konto připsala již třetí turnajovou porážku. Bečov v utkání s Perštejnem tahal od úvodních minut za delší konec provazu a svou převahu na značně promrzlé umělce vyjádřil i brankově, když se dvakrát trefil ostřílený lišák v dresu Bečováků Libor Marek. A když se k němu přidali další úspěšní střelci, bylo o výhře rozhodnuto.

Ve druhém utkání si sice zkušenější Březováci, a to i přes značně slátanou sestavu, vytvořili převahu, ale branky prakticky dávali mladíci v dresu Sedlece. První gól obstaral hlavou po rohu Kováče Florián. Druhý padl po nezištné přihrávce Hudce, kdy poté sedlecký Fenkl upaloval sám na brankáře Březové a nemýlil se. Třetí gól měl na svědomí mladíček Limani, který nekompromisně zavěsil z hranice šestnáctky, a vše pak uzavřel v podobě čtvrtého gólu Budil.

Výsledky, 3. kolo:
Bečov – Perštejn 6:2 (3:1). Branky: Libor Marek 2, Josef Havlovic 2, Filip Mikulášek, František Petra.
Sedlec – Březová 4:0 (1:0). Branky: Petr Florián, Tomáš Fenkl, Agon Limani, Jan Budil.