Baníkovci o svém zaslouženém vítězství rozhodli zlepšenou hrou i střeleckou produktivitou v závěru prvního a na začátku druhého poločasu. Postupně se trefili Joza, Kovařík, Gergely a Vágner. Pátý gól Vágnera pak už byl jen logickým vyústěním převahy domácích ve zmíněných částech utkání. Březová hru vyrovnala až v závěru, kdy už ale bylo o výsledku rozhodnuto.

„Výsledek přípravného zápasu samozřejmě nijak nepřeceňujeme, i když na druhé straně jsme velice rádi, že nám vycházela koncovka,“ řekl krátce po utkání staronový trenér Sedla Zdeněk Joza. Ten má za svého hrajícího asistenta Ludvu Gergelyho a právě zkušený pětatřicetiletý technik hrál s velkým přehledem a v utkání znovu prokázal, že bude ještě velmi platným hráčem. Kromě něj se na hřišti představily i další posily Baníku Union. Jmenovitě Ďuriš, Jůna, R. Jelínek, Rajtšlégr, P. Walter a brankář M. Jelínek.

Svou herní příležitost dostal i nadějný novosedelský dorostenec Kamil Farkaš, kterému bude teprve šestnáct let. Všichni nováčci v týmu bojovali a o dres áčka se určitě ještě poperou. „Čeká nás ještě spousta práce. Za pochodu budujeme z velké části nový mančaft, takže uvidíme, kteří z nových hráčů se do áčka prosadí,“ doplnil ještě Joza k průběhu zápasu, v němž ho kromě dobré koncovky potěšila i dobrá hra zadáků, kteří uhlídali nebezpečné standardky hostů. V dresu Olympie se po době objevili staronoví hráči Dlesk a Macek, kteří se vrátili z angažmá v Německu.

Svěřenci trenéra Mariána Meceleho hrají další přípravný zápas dnes v Rotavě proti Kraslicím, Nové Sedlo hostí mužstvo Habartova. Oba duely se hrají od 18 hodin.