Tak to alespoň vidí velitel karlovarské městské policie Marcel Vlasák. V ulicích města byl totiž po nedělním finálovém zápase s Argentinou až nečekaný klid. „Ne, že bych si na tento fakt stěžoval, ale je to svým způsobem škoda. Oslavy úspěchů českých reprezentantů se omezují pouze na vyhraná mistrovství a vesměs na kolektivní sporty, tedy na fotbal či hokej.

Čeští sportovci však vozí medaile i z jiných sportovních disciplín. Ale kdopak kdy viděl, aby se slavil úspěch třeba týmu volejbalistů?“ přemítá Vlasák. Velitel karlovarských strážníků si prý dokáže představit atmosféru, která nyní vládne v Argentině. „Věřím, že Argentinci dokážou pořádně oslavit i úspěch reprezentační dvacítky,“ uvedl. Karlovy Vary už zažily řadu oslav úspěchů českých sportovců. Nejvíce rušno bývá v ulicích města po vítězných finálových bitvách českých hokejistů. „Poslední stříbrná medaile z mistrovství však tak nějak vyšuměla do ztracena,“ řekl velitel.

Při podobných oslavách bývají podle Vlasákových slov strážníci benevolentnější než jindy. Bujaré veselí však nesmí překročit hranice slušnosti. „Jakmile začnou slavící fanoušci demolovat vše, na co přijdou, pochopitelně zasáhneme,“ ubezpečil velitel. Po v neděli skončeném fotbalovém mistrovství však karlovarští uniformovaní muži žádná speciální opatření přijímat nemuseli.