Vysněný postup se tak stal Javoru realitou. Úlohu však neměli svěřenci trenéra Jaromíra Kozlera staršího lehkou. V podzimním úvodu slavili výhru nad Valčí 4:0. Poté remizovali v Novosedlích 1:1. V dalším kole nadělili Bražečtí šestku Otročínu. Hned nato ale přišlo kruté vystřízlivění v podobě porážky na hřišti Krásného Údolí 2:1. Pak zasáhla Bražec další velká rána debakl na vlastním hřišti od týmu Stružné 1:5. Další fotbalová facka padla i v Albeřicích, kde Bražec vyhrál 3:1, a myšlenky na postup se hodně vzdalovaly.

Vposledním kole na podzim si pak napravili reputaci v domácím prostředí, kde rozebrali Chyši C 9:2. Vstup do jarní části měli hráči Javoru velmi dobrý. V Chyši se radovali z vítězství nad tamním ´céčkem´ 0:3. Ve druhém jarním kole Bražec zvítězil 0:2 na horké půdě Valče a vítězství ho posunulo do čela tabulky. Další důležitou výhru zaznamenali na svém hřišti, když porazili jednoho aspiranta na postup Novosedly těsně 1:0. Třetí jarní duel rozehráli bražečtí hráči velmi dobře, když v Krásném Údolí vedli po prvním poločase nad Otročínem o tři branky. Slibný náskok je však ukolébal a po závěrečném hvizdu rozhodčího byli nakonec rádi za výsledek 2:3.

Předposlední kolo s Krásným Údolím tak mohly rozhodnout o postupu a domácí šanci využili stoprocentně. Soupeři naložili na cestu pět branek. Po skončení zápasu tak mohli začít postupové oslavy. „Šampaňské a pivo teklo proudem, hlavičky hráčů a funkcionářů šly dohola a po vojenském prostoru se rozléhaly oslavné chorály,“ ohlédl se za zlomovým utkáním předseda Javoru Bražec Robert Rypar. V posledním účinkování Bražec nenavázal na vítěznou vlnu a podlehl po velkém boji Stružné 3:2. I přesto však svými výkony nezklamal a v příští sezoně si zahrají druhou nejvyšší okresní soutěž. „S touto sezonou musí být spokojen snad každý fanoušek Javora.

Pro tým byl asi dost důležitý návrat Jiřího Nováka do branky po dlouhodobém zranění a vynikající pomoc ve hře od Vladimíra Pancnera. Důležité bylo, že si hráči začali uvědomovat, že každá zbytečně inkasovaná karta oslabí mužstvo. Problémy se zraněním se nám také docela vyhýbaly. A tak Javor odehrál jaro pouze s malými změnami v sestavě a sehrával se ve skvěle fungující stroj.

Navíc je pro nás letošní výsledek v soutěži o to radostnější, že si letos připomínáme 40 let od doby, kdy se na Bražci začal hrát fotbal a byl založen Javor Bražec. Oslavy pak vyvrcholí 11. srpna na místním hřišti srazem pamětníků. Celému týmu patří velký dík za skvěle odehranou sezonu,“ dodal Robert Rypar