Už dva dny pilné zimní přípravy mají za sebou fotbalisté 1. FC Karlovy Vary. Tým, který v současnosti okupuje osmou příčku České fotbalové ligy se netají ambicemi pohybovat se o několik pater tabulky výše.

Trenér Jindřich Dejmal přivítal na prvním tréninku jenom patnáct hráčů. „S nikým jsme se na odchodech nedomlouvali, ale už vím, že Petr Janáček nastoupil přípravu v Sokolově. Na jednu stranu mě to mrzí, protože je to hráč základní sestavy. Na druhou stranu jsem velice rád. Spolupráce s Baníkem je na dobré úrovni a jsem rád, že se i od nás někdo může dostat výše,“ poznamenal Dejmal na úvod. Přidal i další jména, které se ve žluto-zelených barvách 1. FC neobjeví: „Dále odchází Jan Kotáb, kterému skončila smlouva a už jí neprodloužil. Chtěl by odejít do Německa.“

Poslední muž o kterém se začalo mluvit je Jakub Mičkal. „Hovoří se o jeho odchodu. Nejsem moc rozradostněný, protože nám bude chybět několik hráčů. Pravda je, že do soustředění, které proběhne od 26. ledna ve Skalné, tak máme dost času mužstvo vhodně doplnit. Tam už chceme mít tým pohromadě,“ pokračoval lodivod karlovarského 1. FC.

O příchodech nových tváří do 1. FC se zatím moc nemluví. „Jednal jsem se Salákem, ale ten nakonec naší nabídku odmítl. V hledáčku mám ještě dva slovenské hráče, ale do té doby než budou v Karlových Varech, tak se moc bavit nechci. Jediné v co věřím je spolupráce se Sokolovem. Vojtěch a Blažek se vrátili do Baníku a pokud se neprosadí do A mužstva, tak nám je zase vrátí. Pokud ano, tak dostaneme někoho jiného,“ přidal kouč Dejmal.

Během přípravy trenér naplánoval osm testovacích zápasů. „Nejsem příznivcem toho, aby se odehrálo patnáct utkání. Těch osm je tak akorát na hraně. Každý týden jedno stačí,“ doplňuje trenér Jindřich Dejmal.

První duel roku je na programu 16. ledna. „Vstupujeme do turnaje na Vyšehradě a první zápas odehrajeme s Kladnem. Jedinou změnou je to, že nás Kladno požádalo, jestli by jsme to utkání neodehráli u nich na umělé trávě. Na to jsme soupeři přistoupili,“ poznamenal.

První tréninky

Trenér Dejmal zaměřil první dny přípravy na zvětšení kapacity plic. „Dlouho jsme netrénovali a organizmus u hráčů zeslábl. Kluci se pomalu musí dostat do tempa. Nemůžu na ně nastoupit a honit. Od pondělí už vložíme do tréninků posilovnu,“ pokračuje šéf střídačky a přidává: „Od úterý budeme běhat a celý ten týdenní cyklus zakončíme již zmiňovaným utkáním na Kladně.“

Soustředění ve Skalné

To je už tradiční místo, kam karlovarský fotbalový klub jezdí. V programu jsou třífázové tréninky. „Tři dny budeme pilně pracovat a čtvrtý den je regenerační. Tento cyklus se bude opakovat,“ začal Jindřich Dejmal popisovat soustředění.

Přesněji, denní náplň bude následující. „Pokud je sníh, tak nám to nevadí. Nesmí mrznout a do toho se přidat voda. Dopoledne budeme s hráči běhat v terénu, odpoledne budeme pracovat na hřišti a na večer se pak uchýlíme do haly, které je pro naše potřeby skvěle vybavena. Hraje se v ní futsal a nechybí ani posilovna. Běžky fotbalistům nic nedají, takže ty určitě vynecháme,“ přidává Jindřich Dejmal.