Po zisku podzimního mistra okresního přeboru horalé trénovali dál bez přestávky. V lednu pak naskočili oficiálně do zimní přípravy, kterou si zpestřili jako jedni z mála soustředěním.

„Zimní příprava byla z naší strany velmi kvalitní. Byli jsme na soustředění na Mariánské, kde jsme nabírali fyzičku. Dále jsme pak zapojili běžky a pak měli čas i na regeneraci v jáchymovském bazénu. Jinak se trénovalo třikrát v týdnu, dvakrát v hale a jednou na umělce. Zamakali jsme tedy na zmiňované fyzičce, a taky na začlenění nových hráčů do týmu,“ poukazoval nejmladší kapitán v okrese Jiří Vodrážka.

Neoblíbené galeje však Merklínu zpestřila i přípravná utkání. Nejdříve podlehl Rotavě 0:1, pak obral o tři body Abertamy po výhře 4:2, a na stejně vlně se vezl i souboj s Jáchymovem, který vyhráli 3:0.

„Rotava hraje krajskou I. A třídu, i přesto si myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Abertamy jsme porazili jednoznačně, a co se týče Jáchymova, taky to bylo z naší strany dobré utkání,“ míní Vodrážka.

Merklín si odbyl netradičně generálku před víkendovým startem jarní části okresního přeboru včera na půdě Hroznětína (poz. red. utkání skončilo po uzávěrce). Do týmu tak přišly během fotbalové výluky dvě nové tváře. Z karlovarské Lokomotivy zamířil do Merklína Milan Dobeš, ze Sokolova pak Jakub Vodrážka.

„Během přestávky jsme získali dvě hodnotné posily. Milan Dobeš i Jakub Vodrážka jsou kvalitní hráči, takže to určitě bude pro náš tým velkým přínosem. Navíc by nám kluci měli pomoci k vysněnému postupu,“ přeje si Vodrážka. A ví proč. Pro tým horalů by byl postup do krajské I. B třídy historickým úspěchem. Navíc Merklín si přenesl z podzimu do jarní části sedmibodový náskok před druhými Abertamy.

„Čeká nás ještě hodně práce, ale všichni uděláme pro postup maximum. Byla by totiž velká škoda, takhle dobře rozehranou partii nezakončit postupem,“ míní kapitán Merklína. První krok mohou udělat horalé v sobotu na domácím hřišti, kde si v utkání s toužimskou rezervou odbydou domácí premiéru.

„Cíle máme stejné, jako tomu bylo na podzim, takže každé utkání chceme vyhrát. Navíc v domácím prostředí se dám dařilo, a na to chceme navázat i na jaře, proto nic jiného než tři body proti Toužimi nebereme,“ vzkazuje na dálku do Toužimi Jiří Vodrážka.