Soupeřem Novorolákům byla karlovarská Lokomotiva, která taktéž hraje I. A třídu. Na hřišti u novorolského rybníka tak bylo na programu karlovarské derby, ve kterém nakonec uspěla Lokomotiva, která si ze hřiště u novorolského rybníka odvezla těsnou výhru 1:0.

Po vzájemném úvodním oťukávání se dostali do vážnější šance téměř po půlhodině hry domácí borci, když Hopf vysunul po pravé straně Chlupa, který přízemním centrem našel v pokutovém území Vaverku, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel. Jenže pak se potvrdilo pořekadlo nedáš, dostaneš. Ve 35. minutě se novorolští hráči nepochopitelně zatáhli před své velké vápno, což nahrálo do karet hráčům Lokomotivy, když po parádní kombinaci poslal Lokádu do vedení tečovanou střelou Martin Vaněk.

Po změně stran se sice Nová Role tlačila na polovinu soupeře, čímž si vypracovala několik slibných šancí, ale v koncovce vždy řádně zkolabovala. Pojistit výhru Lokomotivě mohl po samostatném úniku v 70. minutě Milan Mitterpach, ale jeho pololob se do branky Novoroláků nevešel. I přesto si tak Lokomotiva připsala na své konto cenné vítězství.

„Tato generálka se nám ani trochu nevyvedla. Předvedli jsme velmi žalostný výkon, kdy našemu výkonu chybělo snad všechno, nasazení, pohyb bez balonu, důraz v soubojích a hlavně přesnost v rozehrávce. Soupeř byl v tomto utkání lepší a zejména za druhý poločas si výhru zasloužil. Už druhé utkání jsme nedali branku, a když k tomu připočtu herní projev z tohoto posledního přípravného utkání před ostrým startem mistrovských utkání, není to příliš povzbudivé. Ale na druhou stranu náš tým svoji kvalitu má a já věřím, že tento výkon byl před prvním mistrákem dostatečným varováním, protože by nám určitě na bodový zisk nestačil," bilancoval po porážce s Lokomotivou novorolský trenér Petr Vakeš.

Nová Role – Lokomotiva K. Vary 0:1
Branka: Vaněk. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Řáda. Nová Role: Krupička – Hnízdil, Hopf, Baloun, Špička – Vodrážka, Červík, Palivec, Hájek – Vaverka, Chlup (stř. Valta, Nitsch, Křehlík, Košťál). Trenér: Petr Vakeš.