V pozici favorita zamířili v rámci závěrečného, patnáctého kola krajského fotbalového přeboru hráči Ostrova do Chyší. Jenže fotbalová realita byla zcela jiná. I když do utkání vstoupili Ostrováci velmi dobře a postupem času si vytvořili mírnou převahu. Jenže to důležité jim chybělo – góly. Ty naopak dávali jako na běžícím pásu zejména fotbalisté chyšského Sokola. Po prvním poločase tak Ostrov překvapivě prohrával v Chyších 1:5.

„Do Chyší jsme jeli jako favorité. Navíc jsme chtěli výhrou udržet malý bodový náskok Toužimi na čele tabulky. Utkání jsme načali dobře a díky brance Jirky Kubeše jsme také šli do vedení. Poté jsme si ještě vypracovali další brankové příležitosti, ale již bez brankového efektu,“ popisoval úvod utkání ostrovský útočník Jakub Dušek.

Pak ale začali hráči Ostrova dělat jednu hrubku za druhou a soupeř toho brankově značně využil. Ostrováci si tak museli připadat jako na fotbalovém kolotoči, kdy se z vyhraného utkání pomalu stával duel na ´ručník´.

„Kdybychom proměnili šance, které jsme si vypracovali, tak bychom v klidu utkání dohráli, ale místo toho jsme dělali chyby, a dostávali tak hloupé a laciné góly. Soupeř pak využíval hlavně standardní situace. Než jsme se dali opět dohromady, prohráli jsme první poločas 1:5,“ hořekoval Dušek.
A to navíc Ostrov dohrával první dějství o deseti hráčích v poli, když se musel předčasně poroučet pod sprchy Jan Liška. V ten moment by si na Ostrov nevsadil ani ten nejotrlejší sázkař.

Ale Ostrovu se povedla nevídaná věc. Během druhého poločasu dokázal smazat čtyřbrankové manko.
„Během přestávky nám trenér říkal, že nemáme co ztratit, ať pořádně zabojujeme, a vyplatilo se nám to. Pozměnili jsme trochu rozestavení a soupeř z toho byl trochu nervózní, z čehož jsme pak hodně těžili. Kluci mi pak sázeli jeden balon za druhým za obranu Chyší, což mi vyhovovalo,“ lebedil si Dušek. A měl proč. On byl totiž strůjcem dokonalé stíhací jízdy. Ve druhém poločase si totiž Dušek připsal na své konto tři branky, čtvrtou pak obstaral Jan Tolar.

„První gól jsem dal po centru z dorážky. Druhý po dalším centru kapitána Péti Hladíka. V té chvíli už jsme věřili, že vyrovnáme. Pak dal na rozdíl jediné branky gól Honza Tolar a já pak připravil vyrovnání po parádní patičce Filipa Tománě, kdy jsem se uvolnil a přesnou ranou zařídil alespoň dělbu bodů,“ popisoval Dušek.

Ostrov tak nakonec vyválčil v Chyších bod. Vzhledem k situaci, ve které se během utkání nacházel, byl bodový zisk určitě velkým ziskem.
„Chtěli jsme vyhrát, ale nakonec jsme brali i ten jeden bod. Navíc jsme zůstali v kontaktu s vedoucími týmy, což je pro druhou část krajského přeboru velice důležité,“ podotkl závěrem Jakub Dušek.