Fotbalisté ostrovského FK po návratu z divize mezi krajskou smetánku drtí jednoho soupeře za druhým. Naposledy si řádně smlsli na taktéž exdivizním Chodovu, kdy navíc šlo o souboj neporažených týmů, který Ostrováci vyhráli jednoznačně 7:0.

„Nevěděli jsme, co od zápasu očekávat, ale věděli jsme, že soupeř má pomalejší rozehrávku v zadních řadách, čehož jsme chtěli využít, proto jsme si před utkáním řekli, že chceme hrát hodně aktivně a na soupeře vlétneme od první minuty,“ nastínil taktiku, se kterou Ostrov do zápasu šel, trenér Ivan Filip.

Jeho tým opravdu vlétl do utkání doslova po hlavě a obrana Chodova se měla co otáčet. „Kdyby to do desáté minuty bylo o tři čtyři góly v náš prospěch, tak by se asi nikdo nedivil,“ přemítal Filip. A nebylo divu. Na chodovskou branku se valil jeden útok za druhým. „Hráči plnili velmi dobře taktické pokyny, navíc jsme převahu vyjádřili i gólově, když v prvním poločase jsme čtyřikrát skórovali, ve druhém pak třikrát, ale myslím si, že výhra mohla být podstatně vyšší,“ vypočítával Filip. Ostrovský kouč pak využil vysokého vedení po prvním poločase k prostřídání.

„Chtěl jsem opět rozložit vytíženost mezi všechny hráče, což nám vysoký náskok umožnil. Když to vezmu, tak například Nýber stihl za šedesát minut vstřelit čtyři branky, a kdyby nestřídal, tak by určitě přidal více branek, ale je důležité, aby hráli všichni hráči,“ poukazoval Filip. Navíc jeho tým udržel potřetí v řadě za sebou čisté konto. „Je to pro nás motivace, navíc hráči se vyvarují díky tomu zbytečných chyb,“ míní Filip. O víkendu pak před sebou mají Ostrováci výjezd na půdu nováčka do Žlutic, kde se střetnou s tamním Sokolem.

„Ve Žluticích disponují velkým hřištěm, což by nám mělo opět vyhovovat, samozřejmě že chceme prodloužit naši úspěšnou sérii a také chceme udržet nulu, ale rozhodne se na hřišti,“ uzavřel Filip.