Mar. Lázně – Hořovicko (Sobota 15:00)
Nováček soutěže Viktoria Mariánské Lázně bude moci využít v prvních dvou kolech domácího prostředí. Po Hořovicku bude hostit týden nato Rokycany. Svěřencům trenéra Michala Drahoráda hrubě nevyšla generálka na mistrovskou soutěž, když podlehli Hvězdě Cheb 3:9. „Je to pro nás veliké varování před samotným začátkem soutěže," shodli se hráči s trenérem po utkání v Chebu. Příprava je ale již minulostí. Teď se celý hráčský kádr soustředí na úvod divize a cíle si v Mariánských Lázních dávají jediné. „Musíme zachránit soutěž. To jsme si dali jako prioritu. Pokud se podaří něco navíc, tak to bude jen bonus. Důležité také je, aby si kluci sami dokázali, že na divizní soutěž mají," říká trenér Michal Drahorád. Pro mariánskolázeňskou Viktorii bude start do samotné divize velice důležitý. „Hrajeme dvakrát doma a toho chceme využít," dodává.

Hvězda Cheb – Aritma Praha (Sobota 10:15)
Fotbalisté Hvězdy Cheb vstoupí do divizní soutěže vůbec jako první. Jejich zápas s Aritmou Praha začíná již v sobotu dopoledne. Ohlédnutí za přípravou je z pohledu Hvězdy fantastické. Poslední dvě utkání zvládla a to velikým rozdílem. Po deklasování Viktorie Mariánské Lázně si smlsla i na Novém Sedle. Tentokrát to bylo poměrem 7:3 a pokud se podíváme na konečné umístění obou klubů po loňské soutěži, tak je Hvězda mírným favoritem. Aritma totiž skončila až tři příčky za svěřenci trenéra Milana Koloucha. SK Aritma je pokračovatelem klubů SK Veleslavín a Dynama Vokovice. Klub byl založen v roce 1908. V současné době má 1.100 členů sdružených v oddílech kopané, košíkové, atletiky, tenisu, dráhového golfu, ASPV, turistiky, odbíjené a curlingu.
Fotbalisté mají mužstva všech věkových kategorií od mini po starou gardu. Muži A hrají divizi, dorosty a starší žáci hrají pražský přebor, ostatní mužstva různé pražské soutěže. Ze známějších fotbalistů zde působili sparťané Tichý, Gůra, Svoboda, Mistr, slávisté Růžička, Kolman, Uldrych, hráči Plzně Bican a Švejdík či bývalý trenér reprezentace Dušan Uhrin.

Karlovy Vary – Tachov (Neděle 10:30)
Z pohledu celků z Karlovarského kraje celé kolo uzavře vystoupení Buldoků, kteří budou na stadionku ve Dvorech hostit v neděli před obědem Tachov.
Pro karlovarskou jedenáctku je divizní soutěž velikou neznámou. V posledních více jak deseti letech působili o soutěž výše, tedy v ČFL. Jarní část ale dopadla, tak jak dopadla, a 1. FC se poroučelo směrem dolů. Tým prošel během léta mnoha změnami a jednou z nich je i angažování nového trenéra. Po Pavlovi Medýnském převzal kormidlo Karel Tichota. „Snažili jsme se tým vhodně doplnit a vsadit na hráče z regionu. Kluci, kteří přišli, a ti, co tu zůstali, udělají maximum, abychom hráli důstojnou roli v soutěži," říká kouč Tichota. A jaká by to měla být role? Na to trenér odpověděl váhavě. „Samotná soutěž je pro nás velikou neznámou. Neznáme kluby ani jejich kvalitu, takže zatím o nějakém cíli hovořit nemůžeme," přidává.
Trenér Buldoků má k dispozici všechny hráče kádru a ještě se bude moci spolehnout na nějaké posily ze Sokolova. Karlovy Vary, tak jako v minulých letech, jsou stále farmou Baníku. „Jsme předběžně domluveni, že k nám někdo přijde, ale zatím není jasné kdo. Vše definitivně doladíme po utkání Sokolova ve Vlašimi," uzavírá Tichota.