Souboj mezi profesionálními hokejisty a amatérskými fotbalisty se odehrál na malebném hřišti v Jáchymově, v údolí obklopeném lesy, kam si našlo cestu pár stovek diváků. Cestu z Karlových Varů absolvovalo i několik aktivních fanoušků, kteří vytvořili na zastřené tribuně bouřlivou atmosféru, která utkání dodala náboj. Místních dorazilo mnoho. Kromě sledování zápasu si totiž mohli hned několikrát zasoutěžit o hodnotné ceny.

Ještě v hezkém počasí se v úvodu poločasu energetici na svého nezvyklého soupeře vrhli a hned po pár minutách přišla střela na branku, avšak od domácího celku. Z dálky vypálil Pavel Hekel, na brankáře Honzíka, který zůstal svému postu věrný i při fotbale, si ale nepřišel. První šance hokejistů přišla po devíti minutách hry, kdy se snažil hlavou zakončit nováček v A-týmu Energie Marek Švec, domácí brankář byl pozorný. Milan Ulaga na sebe mohl být pyšný i o chvíli později, kdy zneškodnil další hlavičku, tentokrát z hlavy hbitého Gorčíka.

První půle patřila karlovarským hokejistům, kteří se po čtvrt hodině hry poprvé radovali. Václav Skuhravý dostal balon do vápna a pohotovu střelou rozvlnil síť za Ulagou. Karlovarští fanoušci a již prakticky legenda klubu se mohli radovat o chviličku později podruhé. Ukázkovou práci nohou, kterou by záviděl i Leo Messi, předvedl ve vápně Sebastian Gorčík, dvakrát si položil brankáře, obešel čtyři protihráče a předložil balon Václavu Skuhravému, který již pálil do prázdné brány.

Zbytek první části se nesl ve znamení mnoha soubojů, hru poznamenal déšť, do poločasu se skóre již neměnilo. Stejně tak na začátku druhé půle se na hřišti nedělo nic zajímavého, podmáčený terén nedovolil ani jednomu celku moc kombinovat. S lepšícím se počasím se lepšila i hra a čtvrt hodiny před koncem se mohli konečně radovat i domácí. Martin Křížek starší z velikého úhlu poslal balon do vápna, brankář Honzík si míč nešťastně srazil do branky, avšak s ohledem na nedávné padesátiny domácího kanonýra byla branka připsána právě jemu.

Už to vypadalo, že energetici přece jen vyhrají, to se ale do šestnáctky vřítil Karel Lorenc, brankář Honzík byl bezmocný, střela to byla přesná. Za nerozhodného stavu tedy přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých se rozhodlo až v páté sérii. Zatímco Marek Švec proměnil, jeho konkurent nikoliv, David Honzík dobře vystihl stranu a míč vyrazil. Hokejisté se tak mohli radovat alespoň z dílčí výhry. Po utkání byla připravena pro fanoušky autogramiáda.

Druhé přátelské fotbalové utkání je na programu už tento čtvrtek, tedy 23. června, na fotbalovém hřišti v Chyši. Výkop je naplánován opět na 17. hodinu a všichni jste srdečně zváni.

TJ Jáchymov – HC Energie Karlovy Vary 2:2 (0:2) - PK 4:5. Branky: 75. M. Křížek st., 80. Lorenc – 15. a 17. Skuhravý. Rozhodčí: Sapoušek – Botoš, Bláha.

Jáchymov: Ulaga (Kokrhel) – Baláž, Navrátil, Veit, Křížek, Tichý, Günther, Kostka, Frankovič, Hekel, Lorenc, Bukač, Křížek st., Jágr, Chaloupek, Gombár.

Karlovy Vary: Honzík – Weinhold, Rulík, M. Rohan, Závorka, J. Tomeček, Flek, Skuhravý, Harkabus, V. Tomeček, Vachovec, Vrána, Gorčík, Švec.

                                                                                                                                                                                                                             (hce)