„Zápasy v áčku si moc užívám,“ prozradil s úsměvem karlovarský Seba, který dal o sobě vědět již během zimní přípravy, kterou absolvoval právě v třetiligovém výběru trenéra Mariána Geňa.

„Vážím si každé minuty, kterou mi trenér dá, a snažím se ji co nejlépe využít a splatit jeho důvěru,“ upozorňoval, že když dostane šanci, nechá na hřišti vše.

Na jeho gólové příspěvky však spoléhá také dorostenecký výběr. V jarní polovině soutěže si připsal karlovarský čahoun na svůj účet již sedm branek, z toho pět o uplynulém víkendu, kdy položil základ k vysoké výhře svého týmu 9:0 nad výběrem Loun.

„Věděli jsme, že musíme utkání zlomit co nejdříve na svou stranu, což se nám povedlo,“ narážel na roli favorita, kterou Slavia v bitvě s předposledním celkem divize B tvrdila.

Povltavská FA vyrabovala Drahovice, kde vyhrála nad výběrem karlovarské Slavie 3:2.
PODÍVEJTE SE: Povltavská přichystala Slavii šok, urvala tři body

Právě karlovarský útočník načal soupeře hattrickem, který si připsal na konto během úvodní dvacetiminutovky. „To pro nás bylo hodně důležité, abychom zbytek zápasu mohli odehrát v klidu, což se u nás moc často nestává,“ řekl s úsměvem.

To ale nebylo ze strany sešívaných v prvním poločase vše. Soupeři totiž nasázeli další tři branky, z čehož další dvě přistály na účtu Horníka.

„Byl to skvělý pocit, vstřelit pět branek, už jen z důvodu, že se to nepovede každý zápas,“ pochvaloval si pětibrankový gólový počin.

Ostrov uhrál bezbrankovou remízu se Štětím (v černém).
OBRAZEM: Ostrov i Hvězda urvaly bod, Březová padla v Brodě

„Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme držet míč a kombinovat a přidat i další branky, což se nakonec povedlo,“ podotkl ke druhému poločasu, ve kterém slávisté přidali další tři branky, čímž posunuli ukazatel skóre na konečných 9:0.

„K výsledku 10:0 nechybělo moc, měli jsme spoustu dalších šancí, které klidně mohly skončit gólem,“ litoval promarněných šancí Horník.

Co se týče kapesného, tak může být v klidu, jelikož v dorostenecké kategorii se za podobné gólové počiny nic neplatí. „V dorostu zatím nic takového nemáme, ale jsem si jistý, že si kluci na mě něco vymyslí,“ říká závěrem.