Do utkání lépe vkročili fotbalisté karlovarského 1.FC. Bylo jich plné hřiště a jedna šance střídala tu druhou. Ústřední postavou karlovarského celku pak byl zejména útočník Šilhan, který však pálil jednu šanci za druhou.

Ve 13. minutě chybělo jeho pumelici pár centimetrů a o sedm minutek později pak nezakončil vytáhlý útočník lázeňského týmu samostatný únik podle svých představ.

To, co se nepovedlo Karlovarákům, povedlo se v závěru prvního poločasu hostům, kteří domácím připravili horkou chvíli v podobě branky do šatny. Tu si připsal na své konto ve 42. minutě Jan Hodas.

Po obrátce stran si Karlovy Vary vytvořily tlak, a Hlavice se tak zatáhla a pro změnu domácímu celku začala zatápět z rychlých protiútoků.

V 62. minutě zahrával přímý kop domácí Tichota, ale Hájovský ho poslal hlavou mimo tři tyče.

Až v 71. minutě se 1.FC branky dočkalo, to když hostující brankář poslal k zemi ve svém pokutovém území Dvořáka a rozhodčí Průcha ukázal na značku pokutového kopu, který následně s přehledem proměnil Javorský.

Po vyrovnávací brance Karlovaráci značně ožili, ale již bez brankového efektu. Naopak prakticky tři body odmítl v závěru duelu hostující Hodas, který se ocitl v pokutovém území domácího výběru zcela sám, ale jeho projektil skončil nad karlovarskou brankou. Karlovy Vary se tak v domácí derniéře loučily bodovým ziskem.

1.FC K. Vary Hlavice 1:1

Branky: 71. Javorský (PK) 42. Hodas. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Průcha Řezáč, Štuk. ŽK: 0:2.

1.FC Karlovy Vary: Bertelman Jankovský, Javorský, Dvořák Jakub (85. Prückner), Tichota Hrubý, Šmrha, Šilhan (81. Kouba), Nerad (64. Staněk) Machek, Hájovský.

SK Hlavice: Štěpanovský Petrášek, Grábr, Hodas, Kala (84. Petřík) Dorotík, Gröbl, Benetka (72. Krolop), Mizera Novotný, Němec.