A to pěkně ostré. Narazili na sebe totiž tým Nové Role a nováček soutěže z Nejdku, tedy mužstva, která od sebe dělí pouze několik málo kilometrů. Nakonec se z výhry 3:1 radovala Nová Role.

Od úvodních minut diktoval tempo utkání překvapivě nováček z Nejdku, když několikrát domácí jedenáctce zle zatopil. Svou převahu pak korunoval Nejdek ve 29. minutě, když poslal přízemní centr z kopaček Mandouse do novorolské svatyně nabíhající Zuzkovič.

Najednou bylo hřiště u novorolského rybníka plné hráčů v modrých dresech. Novoroláci však bojovali a po diskutabilním přímém kopu ve 35. minutě vyrovnali zásluhou Hnízdila. Poté si sice Nejdek vytvořil opět územní převahu, ale již bez brankového efektu.

Po změně stran pak bušili fotbalisté Nejdku dvacet minut do novorolské obranné hradby, co to šlo, ale chyběl jim pověstný kousek fotbalového štěstí v koncovce, když například střelu Zuzkoviče zastavila tyč.

Pak byl rozhodčí několikrát shovívavý k domácím, když například v pokutovém území zahrál rukou Nitsch, ale penalta se nekopala.

A jak to bývá, opět se potvrdilo pořekadlo nedáš – dostaneš. V 79. minutě si brankově užil sólo z půlky hřiště Hnízdil, který levačkou zajistil domácím vedení. A pro hosty bylo ještě hůře. V 86. minutě po spolupráci s Ludvíkem a Palivcem docílil Hnízdil hattricku.

Nejdek byl sice lepším týmem, ale domácí svou bojovností a zejména pak fotbalovým srdíčkem dotáhli duel do vítězného konce, a v podzimní části soutěže se tak mohli radovat z premiérového vítězství.