Den plný fotbalu. První červencovou sobotu vyplňují pěknou řádku let Stanovice tradičním letním fotbalovým turnajem. Ani letos tomu nebylo jinak.
Turnaj se tradičně konal za spolupráce tamního fotbalového klubu SC Stanovice a Obecního úřadu Stanovice.

„Touto cestou bychom chtěli poděkovat obecnímu úřadu za podporu a všem, co se na turnaji podíleli, za pomoc,“ vzkazuje organizátor turnaje František Hrdý.
Ve Stanovicích se tak představilo šest týmů – Lesotech Žlutice, Old boys, FK Ostrov B, Jiskra Březová, SC Stanovice a obhájce loňského vítězství Ajax Kolová.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, kde se utkaly systémem každý s každým dvakrát dvacet minut, podle platných pravidel kopané. Podle umístění ve skupinách pak mužstva bojovala o cenné kovy.

Než však začaly fotbalové boje, se ve Stanovicích gratulovalo. Životní jubileum 90 let tu v rámci turnaje oslavil jeden ze zakladatelů klubu SC Stanovice František Rytíř, který převzal z rukou funkcionářů nejen dárkový koš, ale také dres s číslem devadesát. Navíc se oslavenec zhostil čestného výkopu.
Pak už byl na programu kvalitní fotbal. Ve skupině A, která byla označena za skupinu ´smrti´, se totiž představily Březová, Ostrov B a Kolová, tedy vítěz okresního přeboru, čtvrtý tým okresu a prakticky nováček krajské třídy a pátý tým okresního přeboru.

Skupinu nakonec vyhrála Kolová, která nejdříve pokořila Březovou dvoubrankovým rozdílem a pak si poradila s favorizovaným Ostrovem B jednobrankovým přídělem. Druhé místo obsadil Ostrov, který si poté poradil s Březovou. Do finále tedy proplula bez ztráty bodu Kolová, Ostrov B čekal souboj o konečnou třetí příčku a Březovou boj o konečné páté místo.

Ve skupině B se pak představily žlutický Lesotech, Stará garda a pořádající Stanovice. Nakonec se z první příčky radovali fotbalisté Stanovic, kteří se tak probojovali do finále. Do bojů o třetí místo se prostříleli hráči žlutického Lesotechu a duel o pátou příčku zbyl na tým Old boysu.
V souboji o pátou příčku deklasovala šesti góly Březová Old boys, stejným způsobem si počínali v boji o bronz i hráči ostrovské rezervy, kteří pokořili Lesotech. Finále pak lépe zvládla Kolová, která těsně udolala Stanovice.

Všechna utkání odřídil v pohodě rozhodčí Josef Řáda a celý turnaj zhlédlo na dvě stovky spokojených fanoušků.
V rámci vyhlášení si odnesl cenu pro nejlepšího střelce turnaje Michal Barth z FK Ostrov B, který si připsal na své konto pět branek.
Cenu pro nejlepšího brankáře si vychytal ve Stanovicích gólman Kolové Jiří Sedláček, který ani jednou během turnaje neinkasoval. Nejlepším hráčem turnaje pak byl vyhlášen stanovický útočník Jan Bauer.
„Už se těšíme na další ročník, snad bude úspěšný stejně jako ten letošní,“ podotkl Hrdý.

Výsledky turnaje:
Skupina A: Ajax Kolová – Jiskra Březová 2:0, FK Ostrov B 1:0; Jiskra Březová – FK Ostrov B 0:2.
Pořadí ve skupině: 1. Kolová, 2. Ostrov B, 3. Březová.
Skupina B: SC Stanovice – Lesotech 3:3, Old boys 4:1, Lesotech – Old boys 2:2.
Pořadí ve skupině: 1. SC Stanovice, 2. Lesotech, 3. Old boys.
O páté místo: Jiskra Březová – Old boys 6:1, o třetí místo: FK Ostrov B – Lesotech 6:1, o první místo: Ajax Kolová – SC Stanovice 1:0
Konečné pořadí: 1. Ajax Kolová, 2. SC Stanovice, 3. FK Ostrov B, 4. Lesotech Žlutice, 5. Jiskra Březová, 6. Old boys.