Vynikající vstup do jarní části. Tak by se ve zkratce dalo popsat utkání 18. kola České fotbalové ligy, ve kterém Karlovy Vary hostily rezervu Liberce. Po prvním poločase domácí vedli 3:1 a více či méně bylo o osodu zápasu rozhodnuto.

Ale první poločas nebyl tak jasný, jak by se podle výsledku mohlo zdát. Na šance to bylo vyrovnané 3:3. Hostující Beneš a Vácha, ale mířili jen do tyče.
Za to na druhé straně byli střelci přesnější. Jaroslav Nerad se prezentoval dvěmi přesnými hlavičkami. Svojí šanci proměnil i Marián Geňo. V dresu hostí vyrovnával na 1:1 Suk.

Ale postupně. Neprve to byl Beneš, kdo mohl v páté minutě otevřít skóre, ale po jeho střele se za Četverikem rozezvučela tyč.
Ve 21. minutě centroval z pravé strany Bereczký, ale přetáhl. Naštěstí míč do ohně vrátil Oslovič a Nerad před brankařem Hosmanem tečoval hlavou míč do branky.

Za necelých třicet vteřin bylo vyrovnáno. Suk se zjevil sám mezi stopery. Kličkou obešel Četverika a zasunul míč do prázdné branky. Ve 32. minutě vyslal Četverik dlouhým nákopem do útoku Mariána Geňa. Ten se zmocnil míče po chybě jednoho z obránců a střelou k tyči nedal Hosmanovi v brance Liberce sebemenší šanci zasáhnout.

Čtyři minuty před koncem vedli domácí už o dvě branky. A opět v tom měl prsty Jaroslav Nerad. I na podruhé se dokázal prosadit hlavou.
Do druhé pěta čtyřicetiminutovky vystřídal trenér Šimurka nevírazného Gibalu, kterého nahradil Lukáš Jankovský. Tento mladíček se prezentoval hned rychlím únikem po straně, ale Nerad, kterého vybídl příhrou ke skórování hattrick nazavršil.
Hra domácích byla mnohem lepší ve druhé polovině, ale do listiny střelců se již nikdo nezapsal. Šance Hrubého a Geňa volaly sice po gólech, ale buď zazvonila konstrukce branky nebo Karlovaráci nemířili přesně.

1 . FC Karlovy Vary 3
FC Slovan Liberec B 1

Poločas: 3:1. Branky: 21. a 41. Nerad, 32. Geňo - 22. Suk. ŽK: 2:1 (Kubice, Gibala - Soběslav). Rozhodčí: Kalenda - Černý, Tereba. Diváci: 150.
K. Vary: Četverík - Kaplan, Kubice, Vondráček, Oslovič - Bereczký (73. Janáček), Šmrha, Nerad (81. Laušman), Hrubý - Geňo, Gibala (46. Jankovský). Trenéři: Šimurka, Tichota.
Liberec B: Hosman - Bína, Soběslav, Zeiris, Novotný (79. Kesner) - Krystan, Suk (90. Rybanský), Vácha, Daniel (70. Kmoníček) - Beneš, Dostálek. Trenéři: Vodička, Štol.