A právě Jirouš měl prsty v první brance Čížové, která tak notně zaskočila karlovarský výběr. Karlovaráci však potvrdili své kvality, když nakonec dosáhli na sice vydřenou, ale zaslouženou výhru, kterou jim zařídilo duo nejzkušenějších hráčů v týmu, a to Martin Psohlavec a Tomáš Oslovič.

Úvod duelu patřil domácím, kteří hýřili pohybem a řádně zaměstnávali obranu hostů. Hodně o sobě dal v utkání pak vědět i hlavní rozhodčí, který překvapivě pustil hodně ostrou hru, a tak to na hřišti několikrát zajiskřilo. Varáci, kteří udávali tempo duelu, sice měli více ze hry, ale při šancích jim chybělo více klidu v zakončení. Co se nepovedlo jim, povedlo se hostům. Ve 14. minutě Čížová, která dorazila do Dvorů s defenzivní taktikou, slavila úspěch, když využila ve 14. minutě rychlý protiútok, který přetavil ve vedoucí branku po prodloužení hlavou Jiroušem Robert Mariotti.

Po inkasované brance Varáci přidali ještě více na obrátkách, ale průniky Maňáka nebo Duška či šance Psohlavce kýženou branku nepřinesly. Horko však bylo i před karlovarskou svatyní, kdy několikrát výbornými zákroky podržel varské akcie nahoře brankář Strnad. Dalších branek se necelých sto padesát fanoušků dočkalo až po změně stran. Byly dvě a o obě se postarali karlovarští hráči.

Ve 49. minutě rozjásal vyrovnávací brankou dvorské publikum útočník Martin Psohlavec. Poté začal krotit vášně na hřišti v podobě žlutých karet hlavní rozhodčí, ten tak rychle hasil ostrou hru, kterou v prvním dějství na hřiště sám vpustil. Poté se však diváci opět dočkali fotbalových chvil. Nejdříve v 75. minutě zaduněla konstrukce čížovské branky, a to hned dvakrát, když svou střelu opřel nejdříve do břevna karlovarský útočník Maňák a hned z dorážky orazítkoval tyč střídající Csemer.

O minutu později však již gólově udeřilo, když si stoupl k přímému kopu z dvaceti metrů Tomáš Oslovič a jeho projektil skončil za zády brankáře hostí Durova. V závěru duelu se sice hosté snažili o vyrovnání, ale marně. Naopak karlovarští hráči si zkušeně výhru nenechali vzít a do tabulky si připsali velmi cenné premiérové podzimní vítězství.

1.FC Karlovy Vary – Čížová 2:1 (0:1). Branky: 49. Martin Psohlavec, 76. Tomáš Oslovič – 14. Robert Mariotti. Rozhodčí: Baum – Teuber, Kapoun, DS Havránek. ŽK: 5:5. Diváci: 147.

1.FC K. Vary: Strnad – Plachý, Pěkný, Oslovič, Mestl – Polom, Krlička (72. Csemer), Staněk, Dušek (63. Lhoták) – Psohlavec, Maňák. Trenér: Karel Tichota.

Čížová: Durov – Brož, T. Benetka, Borsuc, Hora – Rozhoň, Zahrádka, Jašek, Šťastný (76. Müller) – Jirouš, Mariotti. Trenér: Petr Benetka.