„Lochotín nejlépe zvládl porci šedesáti utkání, a obhájil tak první místo z loňského soutěžního ročníku třetí nejvyšší futsalové soutěže v České republice," načal své bilancování předseda výkonného výboru oblastní komise futsalu Jan Rod. Na druhém místě skončilo plzeňské Jerigo a divizní bronz bralo v pozici černého koně soutěže březovské Flamengo. Ale pěkně po pořádku.

„Samotná soutěž se před svým zahájením musela vypořádat s tím, aby měla v podobě svého pořadatele, tedy Oblastní komise futsalu FIFA ´C´, řádně zvolený výkonný výbor. Na základě výsledků mimořádné valné hromady, ke které došlo dne 25. října 2013 v Plzni, byl zvolen zcela nový výkonný výbor, který se okamžitě vrhl do příprav nového soutěžního ročníku, na což však měl čas zhruba tři týdny," nakoukl zpět v čase Rod.

Nejen jeho tak čekal před startem divize C pořádný futsalový frmol. „Nebylo lehké zajistit na poslední chvíli sportovní haly, k čemuž nepřispěl ani fakt, že v uvedené době probíhala rekonstrukce tradiční plzeňské haly TJ Lokomotiva. Většina zápasů, ke kterým docházelo v Plzni, se tak odehrála v moderní sportovní hale 31. ZŠ Plzeň. Vše se nakonec podařilo nově zvolenému výkonnému výboru zajistit a dne 23. listopadu 2013 se mohlo naplno rozjet první kolo divize C," oddychl si ještě nahlas předseda.

Do soutěže se přihlásilo šest týmů, zmíněné medailové týmy, které byly ještě doplněny o dva karlovarské, a to Sausfork Otovice a Karlovarské Draky, jež doplnil chebský Herd. Vytvořila se tak šestice nutno říci velmi kvalitních týmů, která jak svými herními kvalitami, svojí organizací, tak finančním zabezpečením zcela splňovala podmínky pro účast a odehrání soutěžního ročníku třetí nejvyšší soutěže," podotkl k obsazení Rod.

Každý z týmů se tak v rámci herního systému utkal s každým celkem čtyřikrát, dvakrát na podzim a dvakrát na jaře. „Všechny zápasy se mohly pyšnit kvalitou odpovídající divizním požadavkům a nutno uvést, že v každém zápase mohl každý porazit každého. Důležité tak bylo, komu se podaří nejlépe zachytit začátek soutěže," upozorňoval Rod.

Nejlépe se to nakonec podařilo týmům, které se v konečném účtování umístily na medailových pozicích. Nejvíce se dařilo týmu FK Lochotín, který mohl s předstihem po dvou vítězných utkáních jedenáctého kola, odehraných v Chebu, zvednout nad hlavu pomyslný vítězný pohár. „No a aby mohl uvedený tým zvednout nad hlavu ten skutečný, pořídil nově zvolený výkonný výbor nový putovní pohár pro vítěze divize C, na jehož plaketu mohl být umístěn štítek s názvem jeho prvního vítěze, a to týmu FK Lochotín," poukazoval předseda. Tento pohár byl vítěznému týmu předán z rukou právě předsedy výkonného výboru Oblastní komise futsalu FIFA C Jana Roda, navíc v jeho domácí hale po skončeném utkání posledního, dvanáctého kola.

„Snad nejen tento nový putovní pohár, ale i skutečnost, že se z nově zvoleného výkonného výboru a zástupců jednotlivých týmů vytvořila skupina lidí, kterým na futsalu nesmírně záleží, není jim osud divizního futsalu lhostejný a hodlají v jeho rozvoji nadále pracovat, dají předpoklad k tomu, aby se uvedená soutěž opět dostala tam, kam patřila ve svých nejlepších letech, kdy se jí účastnilo až šestnáct mužstev," přeje si Rod.

Tento ročník by se v tomto ohledu měl stát, a nově zvolený výkonný výbor pevně věří, že se i stal, pevným odrazovým můstkem. „Na závěr nezbývá než pogratulovat vítězi divize C, týmu FK Lochotín, k jeho zaslouženému vítězství a získání nové trofeje, dalším medailovým týmům k jejich umístění a všem zbývajícím mužstvům popřát chuť a odhodlání do dalšího soutěžního ročníku, na kterém výkonný výbor již teď intenzivně pracuje," dodal závěrem Rod.