„Myslím si, že sedmé místo není špatné. Před sezonou jsme si nekladli žádné přehnané cíle, prostě jsme si  chtěli zahrát fotbal a hlavně pak se udržet v soutěži. Víme, že je v přeboru spousta dobrých týmů a pro náš „malý" klub byl úspěch probojovat se sem. Proto bychom se chtěli v okresním přeboru udržet, a tím tak bychom rádi naše setrvání v soutěži prodloužili," vysvětloval na úvod Daniel Petrovič, záložník Nových Hamrů. I Novohamerští střídali během první části okresního přeboru lepší výkony s horšími. V něčem tak své soupeře předčili, v něčem naopak zaostávali.


„Na podzim jsme se prezentovali zejména velmi dobrou bojovností, ale to je dané velmi dobrou partou, kterou v Hamrech máme.  Navíc v našem týmu zářil Michal ´Rudy´ Rudolský, tedy nejlepší kanonýr podzimní části, který má na svém kontě osmnáct branek. Určitě by to však chtělo vylepšit obrannou fázi a také hru na hřištích soupeře. To jsou dvě věci, kde máme určitě rezervy," míní Petrovič.


Tradičně náročná byla i zimní příprava, se kterou panovala podle Petroviče v horské oblasti spokojenost.
„Přípravu jsme nastartovali začátkem roku a skládala se z tréninku venku, na sněhu a v hale. Bohužel jsme nesehráli žádný přípravný zápas, ale věřím, že to na našich prvních výkonech nebude znát. Přístup hráčů byl dá se říct slušný, ale bohužel máme dost kluků, kteří jsou z větší dálky a na tréninky se jim nevyplatí dojíždět, i přesto jsme spokojeni," dodal Petrovič.


Oželet budou muset Hameráci služby Rakyty, ikony hamerské kopané, který se po dlouhých letech rozloučil s oranžovým dresem, jinak zůstal kádr horalů bez větších změn. „Kariéru  ukončil Tomáš Rakyta, dlouholetá opora našich zadních řad. Tímto bych mu moc rád za všechny poděkoval. Pro nás je tak velmi důležité, že stále zůstávají ostřílení borci Pazdera s Dejlem, na kterých stavíme. Dále máme rozjednané tři posily z Nejdku, který nám vždy vyšel ochotně vstříc. Uvidíme, jestli mladí kluci budou mít chuť do fotbalu," upozorňoval hamerský forvard.


Cíle tak pro druhou část okresního přeboru zůstaly nezměněné. „Jak jsem již řekl, naším cílem je určitě klidný střed tabulky. Soutěž je tenhle rok opravdu vyrovnaná a bude to ještě velký boj. Pro nás je důležité, že si zahrajeme fotbal v dobré partě, kterou tmelí náš trenér pan Machek," dodal závěrem Petrovič.