Tradice? Jakoby barážové zápasy o postup do okresního přeboru byly fotbalistům z Nových Hamrů souzeny. Novohamerští oranjes totiž do nich nastoupí popáté. V předchozích letech jim však k vytouženému postupu mezi okresní smetánku chyběl jen krůček. Dnes se pokusí horalé pod vedením ostříleného trenéra Jaroslava Machka smolnou barážovou sérii zlomit.


„Tento zápas je pro nás velice důležitý. Připravovali jsme se na něj prakticky celou sezonu, i když jsme samozřejmě chtěli postoupit z první příčky, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ smutnil na úvod hamerský obránce Aleš Ullmann. Ale i on moc dobře ví, že barážová utkání jsou velice ošidná. Navíc se hraje pouze jeden duel.


„Je pravda, že se nám barážová utkání v poslední době nedařila, ale tentokrát chceme vše dotáhnout do postupového konce. Navíc je to opravdu o jednom utkání, které vám může vyjít, a také ne. Proto do toho dáme vše, protože pro nás by to byl velký úspěch,“ přeje si zakončit sezonu postupem Ullmann. Horalé však nebudou mít jednoduchou pozici. Do cesty se jim totiž postaví toužimská rezerva, která naopak bude bojovat o udržení v okresním přeboru. Toužimáci navíc mohou spoléhat na některé posily z krajského A týmu, což také může být v utkání rozhodující. „Cíl i taktika je jasně daná, chceme vyhrát. Pokud za Toužim nastoupí hráči z A týmu, tak se to určitě v utkání projeví, protože určitě mají z krajského přeboru více zkušeností. My však dáme do utkání fotbalové srdíčko plné bojovnosti, jelikož bychom chtěli barážovou sérii prolomit,“ podotkl obránce Nových Hamrů.


Barážový den odstartuje ve Staré Roli na hřišti ve Vančurově ulici dnes od 14.00 hodin, když se v souboji o fotbalovou III. třídu postaví proti sobě Sedlec B a Počerny. Od 17.15 hodin pak vyběhnou na starorolský pažit právě Nové Hamry k souboji s Toužimí B.