…a nejen to. Merklín si v novém ročníku okresního přeboru užívá fotbalovou euforii. Zaslouženě. Po svém postupu totiž pokračuje i v nové soutěži nejen v dobrých výkonech, ale především výsledcích. „Letní dřinu jsme zaměřili tradičně na fyzičku, střelbu, a zejména na souhru mladých a nových hráčů,“ vysvětloval na úvod hrající merklínský kouč Milan Vlčko.

Jeho svěřenci tak dostávali během letního drilu pořádně zabrat. „Trénovali jsme poctivě dvakrát v týdnu a parádní byla i docházka, když průměr byl okolo šestnácti hráčů. Navíc v tomto složení se scházíme i po přípravě, což je velmi dobré,“ dobře ví Vlčko.

Příprava však nebyla pouze o dřině. Merklíňáci se totiž zúčastnili turnaje v Hroznětíně, pak pořádali jeden svůj. Navíc pak odehráli i dva přípravné duely.
„Pro kluky to bylo určitě zpestření. Turnaje jsme brali pouze jako přípravu a zpestření letních galejí. V přípravných duelech jsme se už zaměřili na herní stránku a projev mužstva. S Jáchymovem jsme prohráli, naopak nad Ostrovem B vyhráli, ale pořád to byla příprava,“ poukazuje Vlčko.

Po postupové euforii měli v Merklíně hlavní cíl udržet kádr pohromadě. To se jim nakonec povedlo. Ba naopak ještě významně posílili. „Postupový kádr jsme udrželi pohromadě, a navíc se nám vrátil ze sedmiletého hostování v Nové Roli Jiří Vodrážka. Dále se pak k fotbalu vrátili mlaďasové, ať už Švajka, Petrik nebo Dominik. V současné době určitě tedy posilovat již nebudeme, protože stávající kádr o dvaceti kvalitních hráčích je pro nás dostačující. Naše síla pak určitě je v kolektivní hře a bojovnosti,“ liboval si merklínský lodivod.

V zahajovacím kole podzimní části okresního přeboru si fotbalisté Merklína vystřihli domácí premiéru, ve které se střetli v rámci duelu nováčků soutěže s Verušičkami, s kterými nakonec remizovali 1:1.

„Byl to takový klasický první zápas sezony, ve kterém jsme vedli. Vedení jsme však neudrželi ani do poločasu a soupeř nás potrestal brankou do šatny. Ve druhé půli jsme soupeře zmáčkli, ale nedokázali jsme skórovat. Pro nás to tak bylo trochu zklamání, ale plichta byla asi nakonec spravedlivá, jelikož soupeř měl také svou kvalitu,“ vysekl poklonu soupeři Vlčko.

I ve druhém kole soutěže se hráči z horské oblasti dočkali bodové žně, když tentokrát si odvezli cenný bod z půdy Baníku Pila za nerozhodný výsledek 1:1.

„Nevěděli jsme, s čím na nás Pila vlétne, jelikož loni hrála o dvě třídy výše. Potvrdilo se to a domácí byli určitě sehranější, o to víc jsme pak my bojovali a to se nám vyplatilo. Proto si také cením, že po inkasované brance jsme to nezabalili a dokázali vyrovnat. Pro nás to byl velmi cenný bodový zisk,“ míní Vlčko.

Pak ale na pořad dne přišlo vystřízlivění a s tím první podzimní porážka. Z Merklína si totiž odvezla všechny tři body Březová, která pokořila tamní jedenáctku v poměru 3:1.

„Ve třetím kole nás opět čekal soupeř, který spadl z I. B třídy. Březová nás zaskočila hned dvěma góly v úvodu utkání. Asi po půlhodině jsme se dostali do hry i my a stačili tak alespoň snížit do konce první půle na rozdíl jednoho gólu. Ve druhém poločase to pak bylo velmi vyrovnané utkání. My jsme pak hru otevřeli, dali břevno, nastřelili tyč, ale nakonec jsme v závěru z brejku inkasovali,“ bilancoval první prohru trenér merklínské jedenáctky.
Smutek z premiérové porážky v přeboru však v následujícím kole přebil vítězný pocit. Merklíňáci si totiž mohli plnými doušky vychutnat své první podzimní vítězství, když si ze Sadova odvezli hubené vítězství 1:0.

„Sadov nemáme v kolonce oblíbených týmů. Proč? V uplynulé sezoně jsme s ním totiž dvakrát prohráli. Náš cíl tak byl hlavně brzo v Sadově neinkasovat, což se nám povedlo, a navíc jsme dokázali z rohu krásnou hlavičkou Roberta Willandera dát vítězný gól. Všechny hráče jsem pak musel pochválit za výborný výkon,“ podotkl Vlčko. V dalším domácím duelu si pak Merklín připsal na své konto další bodový přírůstek, když remizoval s Kolovou 1:1. Pro horaly to však byl smolný duel, když nedokázali své vedení udržet a o druhou výhru přišli až v samotném závěru duelu. „S Kolovou jsme odehráli velmi zajímavý a kvalitní duel, bohužel se špatnou koncovkou pro nás. Po bezbrankovém prvním poločase jsme se po větším tlaku na začátku druhé půle ujali vedení a vypadalo to, že už to dotáhneme do vítězného konce. Ale v 90. minutě jsme neuhlídali při rohu hráče soupeře na zadní tyči a ten nás brankově potrestal. Po závěrečném hvizdu rozhodčího pak na nás dolehlo velké zklamání,“ smutnil Vlčko.

Merklínský fotbalový výběr teď čeká výlet do Květnové, kde se střetne s jedním z aspirantů na postup, ostrovskou rezervou. „S Ostrovem B jsme hráli v přípravě, ale vím, že toto bude úplně jiný zápas a jiné mužstvo, než které proti nám nastoupilo v letní přípravě. Cíle máme jasné. Vyhrát, popřípadě bereme i plichtu. Ale bude to velmi náročné, jelikož si uvědomujeme, že Ostrov je favorit soutěže. V Pile jsme urvali bod, v Sadově tři, tak proč nebodovat i v malém derby s Ostrovem,“ přeje si Milan Vlčko.