Pavel Medynský

Osmačtyřicetiletý rodák  z České Lípy jako hráč působil například v pražské Slavii, Bohemce či Xaverově, na vojně byl v Dukle Praha a krátce působil i v sousedním Chebu pod vedením Dušana Uhrina. Po fotbalové stránce si nejvíce cení pětiletého působení v Jablonci, kdy se dokonce dvakrát Jablonečtí dokázali probojovat do poháru UEFA.
V závěru hráčské kariéry ještě hrával za Baník Most a poté už jen v nižších soutěžích kolem Prahy. Z aktivní dráhy fotbalisty plynule přešel k trénování. Křest v nejvyšší soutěži si odbyl ve funkci asistenta trenéra Václava Kotala a později Borise Kočího ve Spartě Praha (2000 – 2005), v letech 2007 – 2008 trénoval Zenit Čáslav a od roku 2008 do 2012 Bohemians 1905.

Změny v kádru

Po skončení sezony 2012/2013 skončili v mužstvu hráči, kteří byli v 1.FC Karlovy Vary na hostování, mostecký Bednář a brněnští Huška, Farmačka a Michna. Stehlík se zapojil do přípravy ve Varnsdorfu a o jeho dalším působení v karlovarských barvách se stále jedná. Ludvík Tůma a Lukáš Jankovský nastoupili do přípravy druholigového Baníku Sokolov, jehož farmou zůstává karlovarský klub i pro příští soutěžní ročník. Do letní přípravy se pak od začátku zapojili kmenoví hráči, brankáři  Erik Arkenberg a David Horňáček, dále pak Marián Geňo, Jaroslav Nerad, Jan Staněk, Michal Tuhela, Pavel Plechatý, sokolovští David Benda, Jiří Hucl, Aleš Ivasko, David Machala, Jindřich Pachta, Miroslav Špírek a Tomáš Šturm. Na zkoušku jsou v mužstvu Václav Altman z FC Cheb, Filip Řezáč z 1.FK Příbram, Josef Hudec z Toužimi a Ivan Šollar z FK Teplice a také Vávlav Vonášek. Jako staronová tvář se v přípravě objevil Michal Kubice, který se vrací z působení v SRN.

Přípravné utkání

První přípravné utkání odehráli hráči karlovarského 1.FC na stadionu v Modré, kde poměřili svůj fotbalový um s Ústím nad Labem. Varáci nakonec prohráli přípravný duel v poměru 1:5. V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal, i přesto šlo do vedení již ve 12. minutě Ústí, za které se střelecky prosadil Dvořák.  Pak přišly na pořad velké fotbalové chvíle Karlovaráků. Nejdříve neuspěl lobem Řezáč, který si vše vynahradil, když vystihl malou domů v podání Ústečáků a bylo z toho vyrovnání. V závěru prvního poločasu šli domácí  borci opět do vedení, když se střelecky zaskvěl z přímého kopu Leibl.  Do druhého poločasu Ústí značně prostřídalo a to se odrazilo i na hřišti, když si domácí vytvořili tlak a k tomu přidali i důležité branky. Na dvoubrankový rozdíl v závěrečné desetiminutovce upravil  taktéž střídající Moulis, který si  připsal na své konto dvě přesné rány a  podtrhl tak gólový účet na 5:1.
Ústí n/L. – 1.FC K. Vary 5:1
Branky: 80. a 90. Moulis, 12. Dvořák, 45. Leibl, 65. Veverka – 30. Řezáč. Poločas: 2:1.
Ústí nad Labem: Novák – Šalda, Zukič, Švec, Dvořák – Peterka, Pavlata, Vacek – Malec, Mujagič, Leibl (stř. Valenta, Moulis, Martykán, Veverka, Smola).
1.FC K. Vary: Arkenberg – Stehlík, Kubice, Staněk, Vonášek – Ivasko, Hucl, Hudec, Šollar, Šturm – Řezáč (stř.  Hornáček, Pachta, Špírek, Plechatý, Altman, Tuhela, Benda).