1.FC prohrálo po kostrbatém výkonu s Roudnicí nad Labem 0:1.

„Celé utkání bylo z naší strany špatné. Počínaje vstupem a konče třeba u provádění standardních situací,“ poznamenal na úvod lodivod Buldoků Jiří Dreiseitl.

Dobré utkání neodehrála ani základní osa týmu. „Šmrha, Machek nebo Vu. Nikomu se příliš nedařilo. Ano, měli jsme nějaké zdravotní problémy, ale na ty se nemůžeme vymlouvat,“ pokračoval v rozboru utkání.

I když se hrálo utkání na umělém povrchu, tak bylo ze strany domácích plné nepřesností. „Hodně nám to vadilo a po celé utkání jsme se nedokázali s chybičkami vypořádat. Nedokázali jsme se dostat do kombinace a ani ve druhé půli, když jsme přebudovali systém hry, tak to nebylo ono,“ přidal vysloveně otrávený Jiří Dreiseitl.

Roudnice postavila svoji hru na destrukci a brejcích. Vyšlo jí to. „Nebylo to o tom, že by soupeř hrál nějak výborně. Utkání bylo o našich chybách, kterých jsme se nedokázali vyvarovat. O přestávce jsme se snažili hráče nabudit, a i když se naše hra zlepšila, tak nám to nebylo nic platné,“ dodal Dreiseitl na závěr hodnocení prvního mistrovského utkání v jarní části ČFL.